Šport, 2.5.23

today02.05.2023

Na mednarodni kolesarski dirki na Madžarskem, 9. dirki Szeksszárd GP 2023, je lep mednarodni uspeh dosegel kolesar Gal Žido, član Kolesarskega kluba Tropovci. Na 100 km dolgi progi je Žido med starejšimi mladinci v absolutni konkurenci zasedel 6. mesto, v kategoriji U – 19 pa se je uvrstil na 4. mesto.

V Avstriji sta bili že odigrani obe finalni nogometni tekmi za avstrijski pokal, tako v moški kot v ženski konkurenci. V moškem finalu je Sturm iz Gradca premagal dunajski Rapid z 2:0. Za Sturm je v drugem polčasu igral tudi Tomi Horvat, nekdanji igralec Mure, doma iz Turnišča. V ženski konkurenci je Sankt Pőlten bil boljši od Altacha s 3:1. Za Sankt Pőlten, nove in stare pokalne prvakinje Avstrije, je celo tekmo igrala tudi Mateja Zver, nekdanja igralka Pomurja, doma iz Gornje Bistrice.

Ribiška družina Ljutomer je s kraparsko sekcijo pripravila tradicionalno tekmovanje v lovu krapov. Med sedmimi ekipami sta zmagala Jernej Svatina in Miro Kolbl s 154,9 kg pred dvojico: Danijel Jurkovič – Bogdan Vrbnjak, ki sta imela ulov težki 138,2 kg, tretja sta bila Marcel Lackovič in Jaša Roškar s 55,1 kg ulovljenih krapov. Največjega krapa težkega 16,8 kg sta imela na tehtanju: Alojz in Dušan Križan.

V 17. kolu Goričke lige v malem nogometu so igrali takole: Čepinci – Srebrni breg Martinje 2:1, Gornji Petrovci – Inter Dolič 13:2, Pizzerija Kučan Križevci – Domanjševci 5:4, Neradnovci – Carioke Markovci 7:2, Hajduk Adrijanci – Stanjevci 6:2 in Lucova – Dolenci 13:0. Na lestvici vodi Lucova z 49.točkami pred Gornjimi Petrovci, ki imajo 40 točk, Carioke Markovci in Neradnovci pa imata po 33 točk.

V Radencih je bilo včeraj na 33. državnem prvenstvu v standardnem šahu odigrano predzadnje 8. kolo. Pomurski šahisti tokrat niso imeli najboljšega dne, saj je edino zmago osvojil Kristijan Žalig iz soboškega Pomgrada. Po osmih odigranih kolih sta med kandidati za medaljo na državnem prvenstvu Boris Kovač iz Pomgrada med veterani, ki je zbral 5 točk in med članicami Barbara Skuhala iz Ljutomera, ki je zbrala 4 točk in pol. Tretji najboljši pomurski šahist je Kristjan Žalig s tremi točkami in pol.