Šport, 5.5.2023

today06.05.2023

V Kairu je bila končana 4. letošnja tekma svetovnega pokala v streljanju na glinaste golobe. V moški konkurenci je bil najboljši slovenski strelec Boštjan Maček iz Strelskega društva Štefan Kovač – trap iz Murske Sobote, ki je zadel v petih serijah 115 tarč, in se uvrstil na 25. mesto. Tomaž Blazinšek iz Ormoža je bil 74-ti s 108.zadetki. V ženski konkurenci se je Jasmina Maček iz soboškega društva uvrstila na 32. mesto in zadela 105 tarč.

V Murski Soboti se je na teniških igriščih v Fazaneriji danes pričel 1. mednarodni teniški turnir gluhih z nazivom 1. Sobota Deaf open, ki bo trajal do nedelje. Na turnir v Teniškem klubu Murska Sobota je prišlo 12 tenisačev iz sedmih držav, izmed katerih so kar štirje tenisači izmed prvih pet na svetovni lestvici gluhih. To so Čeh Jaroslav Šmedek, Gabor Mathe iz Madžarske, Francoz Mikael Laurent in slovenski igralec Marino Kegl iz Murske Sobote. Pridružil se jim je tudi Ekvadorčan Andreas Vazquez, šesti z svetovne lestvice.

V zadnji tekmi 28. kola v 2. slovenski nogometni ligi je Nafta 1903 v Dekanih premagala ekipo Jadrana s 3:1. Za Nafto je Stjepan Oštrek zadel v 28. minuti iz igre in v 81. minuti iz 11 metrovke, tretji zadetek pa je dosegel Mirsad Sulejmanović v 76. minuti. Ekipa Jadrana je dosegla edini zadetek v 46. minuti, strelec je bil Tai Matea Panić. Na lestvici je Nafta 1903 na 6. mestu s 37.točkami, Jadran jih ima na 11-em 31.

Na mednarodnem ribiškem tekmovanju v Totszerdahelyju na Madžarskem so na ribiškem tekmovanju nastopili tudi lendavski ribiči. Med 30 ribiči iz Madžarske, Hrvaške in Slovenije je zmagal Rada Kornel iz Madžarske, Lendavčan Goran Jezernik, ki je ulovil tudi največjo ribo težko 13,66 kg, pa je zasedel peto mesto.

V 20. kolu prve radgonske lige v malem nogometu je vodilna Kapela premagala Negovo s 5:2. Druga na lestvici Tiha voda iz Gornje Radgone je premagala Podgrad, ki je tretji na lestvici kar s 14:1. V 20. kolu druge radgonske lige v malem nogometu je vodilni Garfield iz Lutverc premagal Lešane s 4:3, drugi na lestvici Lokavec je premagal v Lastomercih Bumefekt s 6:1, tretji na lestvici Stavešinci pa so v gosteh premagali Zoro iz Zbigovec s 3:2.