Šport, 8.5.23

today08.05.2023

Na teniških igriščih v Murski Soboti je bil končan mednarodni teniški turnir gluhih za svetovno jakostno lestvico, kjer je nastopil tudi domačin Marino Kegl iz Murske Sobote. Zadnji dan turnirja je v finalu Jaroslav Šmedek iz Češke premagal Madžara Gaborja Matheja z 2:1, v malem finalu za tretje mesto pa je Marino Kegl prepričljivo premagal Grka Grigoriosa Samartsidisa z 2:0. Organizatorji prvega takšnega turnirja v Murski Soboti načrtujejo v prihodnje turnir pripravljati tradicionalno.

Na drugih letošnjih kasaških dirkah v Stožicah so nastopili tudi ljutomerski kasaški vozniki in v šestih dirkah dosegli eno zmago. V peti dirki je zmagal Premal MS na vajetih Mitje Slaviča, v zadnji dirki pa je zmagala tudi Ciara na vajetih Dušana Zorka iz Borec, ki je vozil za Kasaški klub Krim. Na oder za zmagovalce so se povzpeli še: Paris Grif z Brankom Seršenom v prvi dirki s tretjim mestom, v drugi dirki je bila Unca na vajetih Slavka Jureša druga in Anto z Darjo Antolin tretji, v peti dirki pa je bil tretji še Laos z Janico Nushol, vsi iz Kasaškega kluba Ljutomer.

Mitja Slavič

V 2. kolu spomladanskega dela slovenske lige v hokeju na travi za članice sta moči merila Lipovci in Triglav. Boljše so bile predanovske hokejistke, ki so zmagale s 4:2. Za Triglav sta po dva zadetka dosegli: Danijela Pavalec Gumilar in Sanja Zelko, za Lipovce pa je dvakrat zadela Ana Vegič.

Na Ledavskem jezeru v Kraščih na Goričkem sta bili ob koncu tedna dve tekmi državne lige v športnem ribolovu za člane in članice. Drugi dan je Miha Gjergjek v C sektorju osvojil drugo mesto – na tehtanju je imel 43,5 kg rib, Tadej Panker je bil tretji, Katarina Sluga pa je v B sektorju zasedla 3. mesto z 41,9 kg ulovljenih rib.

Katarina Sluga

Na mednarodnem turnirju judoistov v Raveni v Italiji je znova lep mednarodni uspeh dosegel Sašo Kovač, član Judo kluba Murska Sobota. V kategoriji nad 100 kg je v inkluzivnem judu prepričljivo osvojil prvo mesto.