Šport, 10.5.23

today10.05.2023

V peti tekmi polfinala državnega prvenstva v dvoranskem nogometu je na Vrhniki Siliko pred 450 gledalci premagal ljutomerski Meteorplast Šic bar s 3:0 in se s skupnim izidom 3:2 uvrstil v finale. Za Siliko so dosegli zadetke: Jure Suban, Tod Ciuha in Alan Muratagić. Siliko bo tako igral proti Dobovcu za naslov državnega prvaka, v malem finalu pa bo ljutomerski Meteorplast igral za tretje mesto proti Bronxu iz Škofij. Prvi tekmi bosta na programu v petek 12. maja.

V 14. kolu prve avstrijske ženske nogometne lige je ekipa Sankt Pőltna premagala Kleinmünchen s 3:0 in še naprej prepričljivo vodi na lestvici z 42. točkami pred Sturmom iz Gradca, ki jih ima 37. Za ekipo Sankt Pőltna je do 85. minute igrala tudi Mateja Zver iz Gornje Bistrice, kapetanka slovenske ženske reprezentance. V naslednjem kolu 13. maja bo derbi kola v Gradcu med Sankt Pőltnom in Sturmom.

Slovenska nogometna reprezentanca U – 18 pod taktirko selektorja Anona Žlogarja je v Zenici igrala prijateljsko tekmo proti reprezentanci Bosne in Hercegovine, izid tekme je bil 0:0. Za slovensko reprezentanco sta igrala tudi dva pomurska nogometaša. V prvem polčasu je igral Tine Čuk iz Gornje Radgone, član Maribora, v drugem pa je igral za reprezentanco tudi Vid Štefanec iz soboške Mure.

Bowling klub Lendava, ki z dvema ekipama nastopa v 2. državni ligi, je v nakupovalnem središču Maximus v Murski Soboti, kjer imamo v Pomurju tudi edino kegljišče za bowling, proslavil 10 letnico delovanja. Med 17 tekmovalci je na turnirju ob jubileju zmagal Dušan Radaković z 989 podrtimi keglji, drugi je bil Roman Topolnik z 914. timi in tretji Tibor Kőnye,ki je podrl 886 kegljev.