Šport, 12.5.2023

today12.05.2023

V prijateljski mednarodni nogometni tekmi reprezentanc U – 18 je reprezentanca Slovenije v Zenici premagala Bosno in Hercegovino z rezultatom 3:1. Za varovance selektorja Antona Žlogarja je do 58. minute igral tudi nogometaš Mure Vid Štefanec in dosegel zadetka v 30. in 34. minuti. Za Slovenijo je igral do 58 minute tudi Tine Čuk iz Gornje Radgone, sicer igralec Maribora.

Na letališču Aerokluba Murska Sobota poteka 32. državno prvenstvo Slovenije v jadralnem letenju, na katerem sodeluje 17 pilotov v razredu open in 16 pilotov v klubskem razredu. Vreme je doslej organizatorjem dovolilo izpeljavo štirih tekmovalnih nalog. V razredu open vodi trenutno Boštjan Pristavec iz Alpskega centra Lesce, najboljši domači pilot Damjan Korpič je sedmi. V klubskem razredu vodi Uroš Bergant iz Lesc, med tekmovalci domačega kluba je Robert Šlaus na petem mestu.

V prvi košarkarski tekmi četrtfinala državnega prvenstva je v Domžalah Helios Suns premagal Rogaško z rezultatom 89:71. Za zmagovito ekipo Domžal je igral tudi Niko Bačvič iz Murske Sobote in v 22. minutah igre k zmagi dodal 4 točke. Druga tekma bo na programu 14. maja v Rogaški Slatini.

V 21. kolu Ravenske lige v malem nogometu na Tišini je vodilna Polana bila poražena pri tretji ekipi na lestvici, Černelavcih s 3:1. Drugi na lestvici Borejci so premagali Krajno kar s 6:0. V 17. kolu veteranske Ravenske lige v malem nogometu je vodilni Bulls iz Apač premagal Večeslavce s 7:1, drugo Gradišče je bilo v derbiju kola poraženo od tretjega Lunosa v Kupšincih s 3:2.

V prvem kolu elitne ženske države šahovske lige so v Radencih včeraj odigrali prvo kolo. Mariborski Poligram je premagal Celjski šahovski klub z 2:1. Eno zmago k uspehu Mariborčank je prispevala tudi Ljutomerčanka Barbara Skuhala. Prvenstvo v Radencih bo na programu do nedelje 14. maja popoldne.