Šport, 16.5.23

today16.05.2023

Na drugi tekmi za svetovni pokal za modelarje so v Salonti v Romuniji tekmovali tudi modelarji soboškega aerokluba in Društva modelarjev Pomurja iz Murske Sobote. Med 192 tekmovalci iz 27 držav je Boštjan Bagari, ki je bil na prvi tekmi tretji, na drugi tekmi v kategoriji F – 1 z večjimi modeli osvojil osmo mesto. Med mladinci sta Maj in Tim Habjanič osvojila 4. in 8. mesto.

Spletni portal Prva liga.si je skupno z obiskovalci portala izbral enajsterico 35. kola v prvi slovenski nogometni ligi Telemach, v katerem je Mura premagala Gorico s 4:2. Za igralca kola je bil izbran Mirlind Daku, za trenerja kola pa Dejan Grabič, oba iz soboške Mure. Med najboljšo enajsterico kola je bil izbran še Darrick Kobie Moris.

V Novi Gorici je bilo ekipno prvenstvo Slovenije za atletski pokal za mlajše mladince, kjer sta med 30-imi ženskimi ekipami nastopila tudi dva pomurska atletska kluba. Med mlajšimi mladinkami je v teku na 400 metrov zasedla 3. mesto Zala Matjašec v času 1:00,79 z novim osebnim rekordom, članica Pomurskega atletskega kluba Goričko iz Murske Sobote. Izjemen uspeh je dosegla v deževnem vremenu Klara Janža, članica Atletskega kluba Pomurje, ki je osvojila dve medalji. Klara je bila druga v teku na 200 metrov v času 25,13 in tretja v teku na 100 m v času 12,27, obakrat z novim osebnim rekordom.

Na Ravnah na Koroškem je bil drugi državni TOP turnir v namiznem tenisu za člane in članice V članski konkurenci je zmagal Peter Hribar iz novomeške Krke, drugi je bil Tomaž Pelcar iz puconske Keme Murexina, na četrto mesto pa se je uvrstil Bojan Ropoša iz soboškega namiznoteniškega kluba.