Šport, 18.5.23

today18.05.2023

V tretji polfinalni tekmi drugega para končnice državnega prvenstva v namiznem tenisu je Maribor premagal ravenski Inter diskont s 4:2 ter se s skupnim izidom 2:1 uvrstil v finale državnega prvenstva. Za Maribor je eno zmago osvojil tudi nekdanji igralec Sobote Tomaž Roudi – premagal je Prekmurca v nasprotni ekipi Mitjo Horvata, za Korošce pa je eno posamično zmago osvojil Pucončan Mitja Horvat. Horvat je enkrat zmagal tudi v dvojicah z Darkom Jamškom. Maribor bo za naslov državnega prvaka igral z novomeški ekipo SU, ki je v drugem polfinalnem paru z 2:0 premagala Kemo-Murexin iz Puconec.

Mitja Horvat
Tomaž Roudi

V zaostalem srečanju 24. kola v 3. slovenski nogometni ligi – vzhod je Avto Rajh Ljutomer na Ptuju premagal Podvince s 3:0. Za Ljutomerčane je dosegel dva zadetka Tilen Ketiš, enega pa Mario Skuhala. Na lestvici so Podvinci na 7. mestu s 37. točkami, Ljutomerčani pa imajo na 10. mestu 33 točk. V soboto ob 17. bodo Ljutomerčani doma igrali proti ekipi Zavrča.

Na mednarodnem tekmovanju judoistov v Novem mestu so med 225. mladimi judoisti iz 21 klubov osvojili tri odličja tudi člani Judo kluba Lendava. Med starejšimi dečki je bil drugi v kategoriji do 50 kg Oto Podgorelec, med dekleti pa je bila druga v kategoriji do 63 kg Gaja Škraban. Med mlajšimi deklicami je bila v kategoriji do 33 kg druga Ina Sep.

V 17. kolu pomurske upokojenske lige v vrtnem kegljanju so v moški konkurenci največ kegljev podrli upokojenci Moravskih Toplic in Črenšovec in sicer po 552, posamično pa je Avguštin Palatin iz Šalamenec – 137 kegljev. Na lestvici vodi Murska Sobota pred Puconci, sledita ekipi Bodonec in Moravskih Toplic. V ženski konkurenci so Črenšovci podrli 549 kegljev, posamično pa Elza Veren iz Šalamenec 116. Na lestvici vodijo Bodonci pred Beltinci, Črenšovci in Mursko Soboto.