Šport, 20.5.23

today20.05.2023

V Ljutomeru je bil v petek zvečer praznik futsala – dvoranskega nogometa. Ljutomerski Meteorplast Šic bar je namreč v drugi tekmi malega finala državnega prvenstva za tretje mesto pred 250 gledalci premagal Bronx Škofije s 7:4. Ker so bili Prleki boljši tudi v prvi tekmi s 5:4, jim po skupnem izidu 2:0 za sezono 2022/2023 pripada pokal in medalje za tretje mesto v državi, kar je izjemen uspeh. Na drugi tekmi sta se odlikovala Aljaž Ruis s petimi in Aljaž Goznik z dvema zadetkoma, da pa zmaga ni bila enostavna je treba omeniti, da so po vodstvu Ljutomerčanov z 2:0 gostje vmes prišli tudi do vodstva s 3:2.

Slovenska ženska košarkarska reprezentanca je v okviru priprav za nastop na evropskem prvenstvu doslej odigrala dve pripravljalni tekmi. V prvi tekmi je v Celju izgubila proti Madžarski s 87:64. Blaža Čeh iz Rakičana je igrala proti Madžarkam 6 minut. Tudi v drugi tekmi Madžarske in Slovenije je bila v Slovenskih Konjicah boljša Madžarska, tokrat z rezultatom 94:62. Blaža Čeh je igrala za Slovenijo 12 minut, Tina Cvijanovič iz Murske Sobote, ki je prav tako v kadru reprezentance, pa zaradi zdravstvenih težav na tekmah proti Madžarski ni nastopila. Tretjo pripravljalno tekmo bo Slovenija igrala v torek 23. maja v Podčetrtku proti Hrvaški.

Na odprtem prvenstvu Avstrije 2023 v badmintonu za igralke stare do 17 let je v Dornbirnu nastopila tudi igralka Tija Horvat, članica Badmintonskega kluba Mladost iz Lendave. Tija Horvat je v posamični konkurenci izpadla v prvem kolu glavnega turnirja, v ženskih dvojicah pa se je Horvatova z Lauro Vegh iz Švice uvrstila v osmino finala, nato pa je slovensko-švicarska dvojica izpadla v boju za četrtfinale.

Na 16. meddruštvenem tekmovanju v steznem kegljanju z naslovom »Rudolfovi dnevi« so v Novem mestu nastopili tudi člani Društva paraplegikov Prekmurja in Prlekije iz Murske Sobote. Prekmursko prleška ekipa je moštveno zasedla 4. mesto, ekipo pa so sestavljali: Marta Janežič, Ernest Pucko, Ludvik Škraban in Andrej Gorza.