Nedeljske športne novice, 21.5.2023

today21.05.2023

V zadnjem – 36. kolu prve slovenske nogometne lige Telemach je Mura na Bonifiki pred 800 gledalci premagala Koper z 2:1. Za Muro sta zadela: Nikola Jovičević v 53. in Mirlind Daku v 95. minuti; za Koper je že v 7. minuti zadel Nierijec Edomwonyi. Naslov državnega prvaka je osvojila Olimpija s 73. točkami, drugi Celjani so zbrali 67 točk, tretji Maribor ima 62. Četrte so Domžale z 52-imi točkami. Te štiri ekipe bodo zastopale Slovenijo tudi v letošnjih evropskih tekmovanj. Mura je na petem mestu zbrala enako točk kot Domžale, a imela v medsebojnem obračunu ob koncu slabše razmerje doseženih zadetkov v gosteh.

V 30. zadnjem kolu 2. slovenske nogometne lige je Klima Tratnjek Beltinci pred 500 gledalci igrala proti Slovenski Bistrici 3:3. Domači so vodili že z 2:0, potem vmes zaostajali z 2:3, na koncu pa iztržili točko. Za Beltinčane je dosegel zadetka v 12. in 91. minuti Robert Čakš, vmes je bil uspešen še Filip Kosi v 34. minuti. Za goste so zadeli: Nino Kukovec v 42., Rok Maher v 45. in Ante Kuliš v 73. minuti.

Nogometaši Nafte 1903 iz Lendave so v Biljah premagali ekipo Vitanesta z 2:1. Za Nafto, ki jo je spremljalo 200 gledalcev, sta dosegla zadetka Bence Szabo v 63. in Stjepan Oštrek v 64. minuti, za Vitanest je zadel Bamba Susso v 15. minuti.

Naslov prvaka je osvojila Rogaška z 68. točkami in se uvrstila v prvo slovensko nogometno ligo, Aluminij bo igral kvalifikacije z Gorico. Beltinčani so na 5. mestu zbrali 44 točk, Nafta pa jih ima na šestem mestu 41.

V predzadnjem kolu 3. slovenske nogometne lige – vzhod je Zavrč v Ljutomeru pred 150 gledalci premagal Avto Rajh Ljutomer s 4:2. Za Zavrč so dosegli zadetke: Andy Fras v 14., Alen Romih v 43. ter Gregor Predikaka v 69. in 84. miniti; za Ljutomerčane sta zadela Mario Skuhala v 1. in Tilen Ketiš v 38. minuti. Po nepopolnem 25. kolu so Ljutomerčani na 10. mestu zbrali 33 točk.

V 26. kolu prve slovenske nogometne lige, vzhod U – 15 je Mura v Kidričevem premagala Aluminij z 1:0. Zmagoviti zadetek za Muro je dosegel Nejc Roman Leljak v 87. minuti srečanja. Na lestvici je Mura na 2. mestu zbrala 65 točk.

V pomurskih nogometnih ligah sta včeraj v doslej odigranih tekmah dosežena naslednja rezultata: Radenska Slatina – Kema Puconci 10:0 in M-Trade Radgona – Veržej 1:0.

Nogometaši Radgone

V prvi tekmi polfinala končnice državnega prvenstva v košarki so v Novem mestu igralci Heliosa Sunsa iz Domžal premagali Krko z rezultatom 81:75. Za zmagovito ekipo Domžal je Niko Bačvič iz Murske Sobote k zmagi prispeval 9 točk. Druga tekma polfinala bo v torek 23. maja v Domžalah.

V Predanovcih so hokejisti Triglava, štiri dni pred odhodom na evropski pokal Challenge II v Turčijo, v domačem prvenstvu premagali Moravske Toplice kar s 15:0. Za Triglav so dosegli zadetke: Nejc Potokar pet, Tadej Mikola, Alan Nemec in Domen Dšuban po 2 ter Mitja Dšuban, Dominik Štotl, Nelson Gaston Sanchez in Nejc Andrejek po en zadetek.

HK Triglav Predanovci

V Novem mestu je bilo prvenstvo Slovenije v štafetah, kjer so bili odlični tudi člani Športnega društva Sloparca iz Beltinec, ki uradno nastopajo za Pomurski atletski klub Goričko iz Murske Sobote. V kategoriji mlajših mladink v tako imenovani švedski štafeti na razdaljah 100, 200, 300 in 400 metrov je ekipa v postavi: Veronika Kelenc, Nela Gerič, Marija Lucija Rengeo in Zala Matjašec v času 2:23,72 zasedle drugo mesto in srebrno medaljo.

V Desterniku je 52 šahistov sodelovalo na 6. odprtem prvenstvu Desternika, med njimi pa so bili tudi nekateri pomurski šahisti. Zmagal je najmlajši slovenski šahist z velemojstrskim nazivom Jan Šubelj z 10. točkami, drugi je bil Georg Mohr in tretji Ljutomerčan Jernej Skuhala, vsi so člani mariborskega kluba Poligram. Mohr in Skuhala sta zbrala po 8 točk in pol. Iz družine Skuhala je bila 13. še Barbara Skuhala, na 15. mesto pa se je uvrstil Luka Skuhala, ki tekmuje za Šahovski klub Gornja Radgona. Oba sta zbrala 6,5 točk.