Šport, 22.5.2023

today22.05.2023

Na stadionu Fazanerije v Murski Soboti  je blizu 1.500 gledalcev pospremilo zadnjo tekmo sezone nogometašinj Mure None v 1. slovenski nogometni ligi sezone 22/23, ki so jo prekmurske nogometašice zaključile z zmago proti ljubljanski Olimpiji z 2:1. Gostje so sicer povedle z 1:0 preko Izabele Križaj že v 4. minuti, izid je izenačila kapetanka Špela Kolbl v 10. minuti, zmagoviti zadetek pa je dosegla Kaja  Korošec v 40. minuti. To je bila 23. tekma med Muro in Olimpijo v zgodovini državnih prvenstev, od prve pa bo avgusta minilo skoraj osem let. Takrat je bilo 10:0 za Prekmurke, nedeljska zmaga z 2:1 pa je bila 14. zmaga Prekmurk. Osemkrat je zmagala Olimpija, zgolj ena tekma pa se je končala neodločeno.

Na nedeljskih kasaških dirkah v Komendi so sodelovali tudi ljutomerski kasaški vozniki in dosegli eno zmago. Na programu je bilo skupno 8 dirk, v drugi dirki pa je zmagala Julita na vajetih Primoža Kristla iz Kasaškega kluba Ljutomer.

Na olimpijskem strelišču v Rakičanu je bilo regijsko prvenstvo severovzhodne Slovenije v trapu. Zmagal je Ivan Majerič iz Strelskega društva Poetovia, drugi je bil Miroslav Podpadec iz Rudarja Globoko, na tretje mesto se je uvrstil Dani Šmid iz Gornje Radgone in na četrto Evgen Pap iz Strelskega društva Štefan Kovač Trap iz Murske Sobote.

Trap, Dani Šmid

Na sporedu je bilo redno kolo v prvi slovenski ligi v hokeju na travi za članice in sicer so v Predanovcih dekleta Moravskih Toplic premagala domači Triglav s 6:0. Za Moravske Toplice je dosegla tri zadetke: Danaja Škrilec, dva je dodala Lara Črnko in enega Vita Ošlaj.

HK Moravske Toplice

Na  Palijevem memorialu v judu je v Ljubljani med 142. judoisti iz Hrvaške in Slovenije med pomurskimi judoisti med mlajšimi kadeti v kategoriji do 81 kg zmagal Klemen Vinkovič iz Judo kluba Murska Sobota. Uspešni so bili tudi judoisti ljutomerskega Partizana. Pri mlajših kadetinjah je bila v kategoriji do 48 kg druga Ana Pavičić, druga je bila v kategoriji do 63 kg tudi Eva Vučko in tretja Lucija Pavičič. Med starejšimi dečki je v kategoriji do 46 kg zmagal Ben Blagovič, tretji je bil Žan Pihlar, v kategoriji nad 66 kg pa je bil tretji tudi Naj Recek.

Judo, Palijev memorial, zmaga za Klemna Vinkovič

V Puconcih je v nedeljo 37 šahistov iz Madžarske in Slovenije sodelovalo na 4. mednarodnem konec tedenskem šahovskem turnirju. Zmagal je Ljutomerčan Jernej Skuhala, član mariborskega Poligrama, drugi je bil Denis Gjuran, tretji Tomislav Gruškovnjak, četrti Matej Titan in peti Boris Kovač.