Šport, 23.5.23

today23.05.2023

V športni dvorani na Ptuju je bilo štiridnevno 20. državno prvenstvo v elektronskem pikadu, na katerem je sodelovalo 648 igralcev iz celotne Slovenije. Med pomurskimi igralci so osvojili naslove državnih prvakov: v cricetu Denis Duh iz Gabrijelovega barčka iz Vučje vasi, ki je bil najboljši tudi v konkurenci posameznikov 501 DO. V ženskih dvojicah sta zmagali Petra Klemenčič in Lea Zabavnik iz Top Gun Cleangrada iz Grlave. V moških dvojicah sta postala državna prvaka Denis Duh in Boštjan Karo iz Gabrijelovega barčka. V 4. državni ligi je postal prvak Pikado klub Pinocchio Ivanjkovci z ekipo: Robert Puntigam, Boris Lukman, Dejan Brodnjak, Simon Novak, David Kaučič, Zlatko Kerec in Uroš Sovič.

Kolesarski klub Tropovci je z mladimi kolesarji uspešno nastopil na 16. veliki nagradi Komende. Najbolje se je uvrstil med mlajšimi mladinci Bor Berlak, ki je bil drugi. V kategoriji dečkov B skupine je bil Denis Lebar četrti, med dekleti je bila Maša Žalig šesta, v kategoriji dečkov A je bil sedmi Alen Žitnik.

V 4. kolu 3. slovenske teniške lige za člane je ekipa Murske Sobote v gosteh premagala Kočevje z rezultatom 4:0. Za zmagovalno ekipo Murske Sobote so zmagali: Blaž Železen, Matjaž Hanželič, Rene Heric in dvojica Dominik Sedonja – Rene Heric. V naslednjem kolu v soboto 27. maja bo Murska Sobota gostila ekipo Hoč.

V Vavti vasi je bilo območno šolsko tekmovanje za vzhodno Slovenije v lokostrelstvu. Na tekmovanju so nastopili tudi trije člani Lokostrelskega kluba Lendava, učenci Dvojezične osnovne šole I v Lendavi. Najbolje se je uvrstil Tian Kuzma, ki je bil s sestavljenim lokom drugi, na četrto mesto se je z ukrivljenim lokom uvrstil Rok Žalig, Adam Čivre pa je bil ukrivljenim lokom 11.ti. V moštveni konkurenci so se lendavski lokostrelci uvrstili na 8. mesto.