Šport, 25.5.23

today25.05.2023

V četrti pripravljalni košarkarski tekmi za nastop na evropskem prvenstvu je v Mengšu ženska reprezentanca Slovenije še drugič premagala Hrvaško z rezultatom 81:71.Za Slovenijo je 7 točk v 17. minutah igre prispevala tudi Blaža Čeh iz Rakičana.

V drugi polfinalni košarkarski tekmi za naslov državnega prvaka je Helios Suns v Domžalah premagal novomeško Krko z 92:86 in se s skupnim rezultatom 2:0 uvrstil v finale, kjer se bodo Domžalčani pomerili prvega junija s Cedevito Olimpijo. Za Helios je Niko Bačvič iz Murske Sobote prispeval 11 točk.

V madžarskem kraju Telki je nogometna reprezentanca Slovenije U – 17 na evropskem prvenstvu zadnjo tekmo proti Italiji izgubila s 3:0. Slovenska reprezentanca je od 19. minute dalje igrala samo z 10 igralci zaradi izključitve vratarja Trivunčevića. Od 58. minute dalje je igral za reprezentanco Slovenije tudi prekmurski nogometaš Nino Kutoš. V nadaljnje tekmovanje sta se iz skupine B uvrstili Španija in Srbija, Italija na tretjem in Slovenija na četrtem mestu pa sta izpadli iz nadaljnjega tekmovanja.

V zaostalem srečanju 20. kola pomurske nogometne lige je v Kuzmi Tromejnik Montpreis v goričkem derbiju premagal Grad z 1:0. Zmagoviti zadetek je dosegel v 73. minuti Timotej Vogrinčič. V Radencih pa je Radenska Slatina premagala Prekmurec iz Dobrovnika s 3:0. Za Radenčane so dosegli zadetke: Denis Potrč, Tilen Pintarič in Nik Kolar. Na lestvici vodi Hotiza s 56. točkami pred Odranci, ki jih imajo 51 in Čardo z 41.točkami.

Slatina Radenci

V Petišovcih na jezeru pri speedway stadionu je na tekmi v športnem ribolovu nastopilo 17 članov Medobčinskega društva invalidov iz Lendave. Zmagal je Aleksander Černela iz Doline s 6,2 kg, drugi je bil Ciril Zver s Kapce s 4,1kg in tretji Anton Jug iz Dolgovaških goric s 3,2 kg ulovljenih rib. Najboljši ribiči bodo nastopili na območnem tekmovanju na Ptuju.