Šport, 30.5.23

today30.05.2023

V peti pripravljalni ženski košarkarski tekmi za nastop na evropskem prvenstvu je v Mariboru Slovenija premagala Poljsko z rezultatom 83:72, kar je tretja zmaga Slovenk. Za slovensko reprezentanco je največ točk k zmagi prispevala Zala Friškovec 17, Blaža Čeh iz Rakičana pa je v dobrih 14 minutah igre k zmagi prispevala 5 točk. V torek bosta Slovenija in Poljska igrali še eno prijateljsko tekmo, vendar brez gledalcev.

V Ljubljani je bil sklepni moštveni turnir » zlate lige« v elektronskem pikadu pod okriljem Pikado zveze društev Slovenije. Med štirimi najboljšimi ekipami je v končnici zmagala ekipa Maribora, ki je v polfinalu premagala Ljubljano z 9:3 in v finalu še Brežice z 9:6. Za I. ekipo Maribora so nastopili tudi pomurski igralci s postavo: Ludvik Kyraly, Benjamin Pratnemer, Aleš Zadravec in Bojan Herga.

V Lendavi je na državnem prvenstvu v judu za starejše dečke in deklice nastopilo 160 judoistov iz 36 klubov. Naslov državnega prvaka je v kategoriji do 55 kg osvojil Mai Žižek iz Judo kluba Klima Tratnjek Beltinci, v kategoriji do 46 kg je bil drugi Ben Blagovič, tretja pa sta bila v kategoriji do 66 kg Naj Recek, oba iz Partizana Ljutomer, in Oto Podgorelec v kategoriji do 50 kg iz Judo kluba Lendava. Med starejšimi deklicami sta bili tretji v kategoriji do 57 kg Zoja Makoter in v kategoriji do 63 kg Gaja Škraban, obe iz Judo kluba Lendava.

Na veliki nagradi RTC Gače v Občini Semič so tekmovali tudi člani Kolesarskega kluba Tropovci. Na krožni progi dolgi 4 km so mladi prekolesarili različne dolžine krogov. Med dečki D je Jan Lebar osvojil 6. mesto, med dekleti B skupine je bila Maša Žalig četrta, med dečki B pa je Denis Lebar osvojil 5. mesto. To je bila za tropovske kolesarje zadnja preizkušnja pred nedeljskim 2. kriterijem po mestu Murska Sobota, ki bo na programu v nedeljo 4. junija ob 9. in 11. uri, na tej preizkušnji pa bo sodelovalo okrog 400 kolesarjev.