Šport, 31.5.2023

today31.05.2023

Na tridnevnem mednarodnem kegljaškem tekmovanju v Lentiju na Madžarskem je sodelovalo 12 moštev iz Madžarske in Slovenije. Ekipa Kegljaškega kluba Lendava je zasedla drugo mesto z 906. podrtimi keglji. Največ kegljev za Lendavo so podrli: Dušan Radakovič 245, Bojan Potočnik 242 in Boris Tisovic 232.

V Lendavi je bilo zraven državnega prvenstva v judu za starejše deklice in dečke tudi državno prvenstvo v judu za mlajše člane in članice. Med 77 tekmovalci iz 19 slovenskih klubov so osvojili odlične rezultate tudi pomurski judoisti. Med mlajšimi članicami je v kategoriji do 52 kg postala državna prvakinja Maša Slavinec iz Judo kluba Križevci, Sara Vrbančič iz ljutomerskega Partizana je bila druga v kategoriji do 57 kg. Tretja mesta so osvojili: Urška Rižnar v kategoriji do 53 kg in Anemarie Feuš, obe iz ljutomerskega Partizana, in Vito Slavinec iz Judo kluba Križevci v kategoriji do 100 kg.

Maša Slavinec državna prvakinja

Na zadnjem namiznoteniškem TOP turnirju za slovensko rang lestvico U – 19 so na Muti sodelovali tudi pomurski igralci. Med mladinci se je Nino Šegula iz Keme Murexina v prvi kakovostni skupini uvrstil na drugo mesto. V drugi skupini je bil 16 letni Luka Šantavec iz Sobote sedmi. Med mladinkami je bila v prvi skupini Ema Crnkovič peta, v drugi skupini je zmagala Ana Gergek, v tretji skupini je bila Žiga Dogar, vse iz puconske Keme Murexina sedma.

Luka Šantavec, NTK Sobota

Na lokostrelskem tekmovanju 3D v Turjaku so bili dobro razpoloženi člani Lokostrelskega kluba Lendava. Najbolje se je uvrstil Kristijan Horvat, ki je bil med člani s tradicionalnim lomom drugi, tretji mesti pa sta osvojila: Dominik Husar s tradicionalnim lokom in Jožef Horvat z dolgim lokom.