Šport, 6.6.23

today06.06.2023

Ozadje
AD

V romunskem mestu Targu Mures je bilo evropsko prvenstvo slepih in slabovidnih v steznem kegljanju. Za reprezentanco Slovenije je nastopila tudi Jelka Orban iz Medobčinskega društva slepih in slabovidnih Murska Sobota in osvojili dve odličji. Jelka Orban je s Sašo Kajtna v mešanih dvojicah osvojili naslov evropske prvakinje, uspešna pa je bila tudi v kombinaciji posamično, kjer je osvojila srebrno medaljo in postala evropska podprvakinja. V Romuniji je moška reprezentanca Slovenije ekipno osvojila naslov evropskega prvaka.

Jelka Orban, evropska prvakinja

V soboški Zvezdi je bila skupščina Društva nogometnih trenerjev Murska Sobota, ki je hkrati proslavilo 50 letnico delovanja. Skupščine se je udeležil tudi predsednik slovenskih trenerjev Bojan Prašnikar, ki je poudaril pomen izobraževanja stroke in čestital soboškim trenerjem ob jubileju. Na skupščini so podelili tudi tradicionalna priznanja Zveze nogometnih trenerjev Slovenije, pohvale so dobili: Robert Berendijaš, Petra Črnko, Željko Gaševič, Vladimir Kokol, Saša Kosi, Denis Kozic, Robert Lang, Mitja Mőrec, Aleš Zver in Mario Zver. Medalje so dobili: Beno Bagari, Andrej Pozderec in Jože Špilak ter plaketo Simon Baligač. Ob jubileju so za 50 let dela podelili bronaste zahvale 11 trenerjem, srebrne zahvale je dobilo 16 trenerjev in zlate 11 trenerjev. Posebne zahvale so dobili med posamezniki tudi Rudi Bračič, Franc Horvat Meštrović in športni novinar Murskega vala Tonček Gider.

Skupščina trenerjev MS – Prejemniki pohval, medalj In plaket

V mednarodni veteranski ligi v malem nogometu so v 14. kolu igrali takole: Radovci – Grad 4:1, Tromejnik Kuzma – Slovenska ves 2:3, Srebrni brez Martinje- Monošter 3:6 in Matjaševci – Gornji Petrovci 3:0. Naslov prvaka so že pred zadnjim kolom osvojili Radovci s 36. točkami pred Monoštrom, ki jih ima 28, tretja pa je Slovenska ves.

Ekipa Radovec

V Zgornji Polskavi je bil šahovski festival veteranov na katerem so se med 100 šahisti nastopili tudi pomurski šahisti. Med člani nad 50 let starosti je zmagal Boris Kovač, 41. je bil Janko Brunčič, 44. Jože Glavač in 51. Franc Vučko. Med veterankami je zasedla tretje mesto Majda Kovač, vsi iz soboškega šahovskega društva Pomgrad.