Šport, 13.7.23

today13.07.2023

Pomurski ribiči so uspešno tekmovali na mednarodnem Aiufllok pokalu na Madžarskem. Med 68 ribiči iz Avstrije, Slovaške, Madžarske in Slovenije je zmagal Peter Veren iz Murske Sobote s 47,8 kg ulovljenih rib. Drugi je bil Robi Verbančič iz Doline s 36,3 kg, med slovenskimi ribiči se je solidno uvrstil še Goran Jezernik iz Petišovec, ki je imel na tehtanju 29,9 kg ulovljenih rib.

Pikado zveza Slovenije je na Grlavi pripravila izobraževalni seminar za trenerje pikada. Seminar je uspešno končalo 6 kandidatov. Med uspešnimi udeleženci sta bila tudi člana domačega društva Strelec iz Grlave: Zala Gorjak in Aljaž Škafar.

Lendavski kolesarji bodo v nedeljo 16. julija soorganizatorji 17. Panonskega kolesarskega maratona, ki bo imel start v Svetem Martinu na Muri in bo potekal preko Hrvaške in Slovenije. Tokrat prvič kolesarji ne bodo kolesarili po Madžarski. Ob 9. uri bo začetek velikega maratona na 80 km dolgi progi, ob 9.10 bo začetek srednjega maratona na 50 km, ob 9.20 pa bo imel start še družinski maraton na 15 km dolgi progi.

Območna kegljaška skupnost Maribor je letos prvič pripravila kegljaški turnir deklic in dečkov. Tekmovanje je potekalo na treh kegljiščih, članici Kegljaškega kluba Radenska: Eli in Živa Pirc pa sta se po treh tekmah uvrstili na prvo mesto, kar je lep uspeh mladih kegljavk.