Šport, 19.7.23

today19.07.2023

Klub malega nogometa Meteorplast Šic bar, je bil v minuli sezoni v državni ligi v futsalu – dvoranskem nogometu, tretji v državi, kar je bil izjemen uspeh. V novi tekmovalni sezoni bodo Ljutomerčani kadrovsko precej spremenjeni. Klub sta zapustila Denis Kneževič in Thomas Pihler, ki sta odšla k aktualnemu državnemu prvaku Dobovcu, v klub pa so Ljutomerčani privabili 26-letnega Anteja Matana, 19-letnega Vida Kosa in 17-letnega Lovra Trdina. Seznam okrepitev še ni popoln, kajti ekipa bo začela priprave šele 20. avgusta, tekmovanje pa se bo začelo zadnji teden v septembru.

Vid Kos

Mladi kolesarji Kolesarskega kluba Tropovci kljub počitniškemu času ne mirujejo. Na tekmovalnem vzponu na Pokljuko so nastopili na 15,7 km dolgi progi z višinsko razliko 721 metrov. Na trasi Zgornje Gorje – Krnica – Zatrnik  – Mrzli Studenec in Rudno Polje je bil Bor Berlak med mlajšimi mladinci 33., Marko Koren pa se je v isti kategoriji uvrstili na 42.mesto. Tristan Ketiš je bil med starejšimi mladinci 15., Gal Žido se je uvrstil v isti kategoriji na 16. mesto.

Na sedežu Medobčinske nogometne zvezen Murska Sobota, ki bo v novi sezoni 2023/2024 vodila tekmovanje v 2. slovenski ligi vzhod U15, so že opravili žreb za novo sezono, ki se bo začela 12. avgusta. V ligi bo nastopilo 10 ekip, med njimi tudi tri iz pomurskih nogometnih zvez. Nafta 1903 bo v Lendavi v prvem kolu igrala proti ekipi Kety Emmi Impol iz Slovenske Bistrice, Veržej bo gostil Rudar iz Velenja, Nogometna šola Aluvar Beltinci pa bo sezono odprla z domačo tekmo proti nogometašem Miklavža.

Na 14. odprtem mednarodnem šahovskem turnirju v Portorožu so v torek odigrali šahisti dve koli. Lendavčan Dezider Ivanec je v 4. kolu izgubil proti Leonu Maziju in v petem kolu še proti Avstrijcu Philipu Ivančiču. Ivanec, član lendavske Rokade, je po petih kolih z dvema točkama na 34. mestu med 76. šahisti.