Šport, 16.8.23

today16.08.2023

Ozadje

V Avstriji na kolesarski dirki »Alpe Adria Tour« je bila na 3,3 km dolgi progi v Villacherju končana 3. etapa mednarodne kolesarske dirke. Maša Žalig, članica Kolesarskega kluba Tropovci, je v starostni kategoriji U – 15 zasedla tretje mesto, v skupni uvrstitvi pa je bil četrta. V moški konkurenci je Alen Žitnik v isti starostni kategoriji zasedel 17. mesto, skupno po treh etapah pa se je uvrstil na 9. mesto.

Maša Žalig, tretja v Avstriji

Spletni portal Prva liga.si je objavil enajsterico 4. kola v prvi slovenski nogometni ligi Telemach. Prvič so bili v enajsterico kola izbrani kar trije nogometaši Mure, to se je zgodilo po zmagi Mure v gosteh proti Kopru s 3:1. V enajsterico so bili po izboru uredništva in obiskovalcev portala izbrani: Dardan Šabanadžaj, Darick Kobie Morris in Matic Maruško, za trenerja kola pa je bil izbran še Murin trener Darjan Slavic. V enajsterico kola je bila izbran tudi Tišinčan Marcel Ratnik, član ljubljanske Olimpije.

Slovenska kadetska reprezentanca U – 17 se bo te dni zbrala v Kozjem na reprezentančnih pripravah za jesenske kvalifikacije za evropsko prvenstvo. Selektorica Tina Kelemberger je v reprezentanco povabila tudi štiri igralke Ženskega nogometnega kluba Mura Nona. Povabilo so dobile: Teja Truntić, Lana Jakšič, Ana Marija Kršljin Stojić in Hana Serec. Slovenska reprezentanca bo od 9. do 15.oktobra igrala kvalifikacijske tekme za nastop na evropskem prvenstvu proti Italiji, Škotski in Franciji.

Prispeval: Tonček Gider