Šport, 16.9.23

today16.09.2023

V Športnem parku v Beltincih je bil včeraj prekmurski derbi 8. kola v 2. slovenski nogometni ligi, ki se je pred 1400 gledalci končal brez zmagovalca ob izidu 1:1. Za Nafto je dosegel vodilni zadetek Toni Lun Bočina v 12. minuti srečanja, izid pa je izenačil v drugem polčasu Henrik Nerguti v 52. mnuti srečanja. V preostalih petkovih srečanjih sta bila dosežena naslednja rezultata: Gorica – Slovenska Bistrica 1:0 in Triglav Kranj – Ilirija Ljubljana 0:0. Po nepopolnem 8. kolu vodi na lestvici Brinje Grosuplje s 15. točkami, Triglav in Klima Tratnjek Beltinci imata po 14 točk, Nafta 1903 pa je na sedmem mestu z 11. točkami.

V Veliki Polani je bila prvenstvena tekma 8. kola v prvi slovenski mladinski nogometni ligi med Nafto 1903 in ljubljansko Olimpijo. Po vodstvu Nafte preko Aneja Horvata v 35. minuti so gostje nato dosegli dva zadetka preko Aldina Jakupovića in to v 42. in 88. minuti in zmagali z 2:1. Na lestvici po nepopolnem kolu vodi Mura s 15.točkami, Olimpija na drugem mestu ima 13 točk in Nafta na 14. mestu 6.

Izvršni odbor Nogometne zveze Slovenije je na dopisni seji potrdil za novega selektorja ženske nogometne reprezentance 39-letnega Sašo Kolmana. Novi selektor je nasledil Boruta Jarca, ki ga je izvršni odbor razrešil. Kolman je doslej deloval kot glavni trener v Novi Gorici, delal pa je tudi v avstralskem Melbournu in bil vodja nogometne akademije Real Madrida v Združenih arabskih Emiratih. Novi selektor se bo reprezentantkam predstavil v ponedeljek 18. septembra na Brdu pri Kranju, kjer bodo imele reprezentantke štiridnevne mini priprave pred tekmami v ligi narodov B. Zagotovo v tej akciji članica strokovnega štaba kot trenerka reprezentance še naprej ostaja tudi Nuša Ladinek iz Murske Sobote.

Na strelišču pri Budinskem mlinu v Rakičanu so člani šestih lovskih družin in ostalih društev pripravili dobrodelno tekmovanje v streljanju na glinaste golobe za svojega člana, ki je v minulih poplavah utrpel veliko nesrečo. Med šestimi društvi in 50 strelci je moštveno zmagalo Strelsko društvo Kaliber Fokovci pred Lovsko družino Tišina, tretja pa je bila Lovska družina Bakovci – Lipovci. Posamično je zmagal Simon Kočar, drugi je bil Mario Bencik in tretji Vinko Bežan.