Šport, 14.11.23

today14.11.2023

V Lendavi je v ponedeljek 300 gledalcev spremljalo zaostalo tekmo 17. kola v 2. slovenski nogometni ligi med Nafto 1903 in Slovensko Bistrico, ki so jo dobili nogometaši Nafte s 3:1 čeprav so v prvem polčasu vodili gostje z 1:0. Za Nafto je dosegel zadetka v 48. in 84. minuti Toni Lun Bončina in Silvio Pigac v 52. minuti, za goste pa Nigerijec Chidera Henry Nwoga v 21. minuti srečanja. Na lestvici je zdaj prevzela vodstvo znova Nafta 1903 z 39. točkami, Beltinčani imajo na drugem mestu 36 točk, tretje Primorje pa je zbralo 32 točk. V 18. kolu bo Nafta v soboto gostovala pri ljubljanski Iliriji, Klima Tratnjek Beltinci pa pri Triglavu.

V Mariboru je bilo 3. tekmovanje Danrho pokal 2023 za mlade judoiste, kjer so sodelovali in bili uspešni tudi mladi člani Judo kluba Murska Sobota. Med soboškimi judoisti so osvojili prva mesta: Fiona Pap, Vito Horvat in Kaj Balažic. Drugi mesti sta si priborila Uroš Horvat in Timur Ertuev, soboški judoisti so si priborili še 8 tretjih mest.

Na kegljišču Vikenda v Radencih je bilo tradicionalno tekmovanje upokojencev v kegljanju za Martinov pokal 2023. Moštveno so zmagali upokojenci Gornje Radgone pred Radenci, tretji so bili Lendavčani in četrti Beltinčani. Posamično je zmagal Dušan Pohovnikar iz radenske ekipe z 292 keglji, drugi je bil Dušan Radakovič iz Lendave z 271 in tretji Tone Štular iz radgonske ekipe s 256. podrtimi keglji. Na tekmi je manjkal kegljač Radenske Stanko Ilješ, ki je običajno razveseljeval udeležence s harmoniko a se je njegova življenjska pot iztekla v 67. letu življena, kar so počastili z minuto molka.

DU Radgona

V Lendavi so dobili novega prvoligaša v badmintonu. Na sklepnem tekmovanju v Lendavi je okrepljena ekipa Badmintonskega kluba Mladost premagala Medvode s 3:0 in mariborski Branik s 3:1. Za lendavsko ekipo so igrali tudi nekdanji igralci in ekipa v postavi: Nika Bedič, Tija Horvat, Nika Fujs, Anel Hac Győrkőš, Luka Petrič, Nejc Šendlinger in Iztok Utroša. V Lendavi so posebej hvaležni Iztoku Utroši in Niki Fujs, ki sta po nekaj letih premora znova uspešno zaigrala za Lendavčane.