Šport, 1.12.23

today01.12.2023

V  15. kolu prve avstrijske nogometne lige je  Sturm iz Gradca pred  11.200 gledalci premagal ekipo Austria Lustenau z 2:0. Prvi zadetek za Sturm je na tekmi dosegel  občasni slovenski reprezentant Tomi Horvat, nekdanji član Mure.  Na lestvici vodita Salzburg in Sturm, oba ima po 33 točk.

Na mednarodnem tekmovanju v badmintonu v madžarskem Bagodu so pod vodstvom trenerja Luke Petriča tri odličja osvojili tudi mladi tekmovalci lendavske Mladosti.  Prvo mesto v svoji starostni kategoriji  je osvojil Samo Zupanič, tretji mesti pa sta si priborila: Zala Varga in Rok Torma.

Na Ravnah je bilo 4. odprto  državno prvenstvo  v judu v katah kjer so nastopili tudi člani Judo kluba Murska Sobota.  Med soboškimi tekmovalci sta med člani osvojila 6. mesti:  Aljaž Pertoci in Oskar Balažic, med mladinci pa  sta bila četrta Aljaž Pertoci  in Oskar Balažic.

V Ljutomeru bo v soboto praznik malega nogometa. Klub malega nogometa Meteorplast Šic bar bo od ranega jutra do poznega večera pripravil  23. turnir v malem nogometu v spomin na Janka Makoterja. Turnir se bo v Ljutomeru začel v soboto ob 10.uri, tekma za tretje mesto bo ob 22. uri in za prvo mesto ob 22.30. Organizatorji bodo najboljšim ekipam podelili denarne nagrade in pokale, nagradili pa bodo najboljšega igralca, strelca  in vratarja ter najbolj disciplinirano ekipo.