Šport, 24.1.24

today24.01.2024

Ozadje
AD

Nogometaši Mure, ki so na pripravah v Turčiji, so v tretji mednarodni pripravljalni tekmi dosegli prvo zmago. Premagali so poljsko prvoligaško ekipo Rakov Czestova z 1:0. V drugem polčasu je dosegel zmagoviti zadetek Ben Cottrel. Do konca priprav bo Mura igrala še tekmi v petek proti Galaxyiju iz Južnoafriške republike in v nedeljo proti Arsenalu Tuli iz Rusije.

V 14. kolu prve slovenske košarkarske lige za članice je Cinkarna Celje pred domačimi gledalci premagala Akson Ilirijo z rezultatom 56:44. Za Celjanke je Blaža Čeh v 35. minutah igrah dosegla 6 točk, pri Aksonu Iliriji pa je Mia Žekš, obe sta doma iz Rakičana, v 31. minutah dosegla 8. točk. Na lestvici vodi Cinkarna Celje z 28. točkami, Akson Ilirija pa jih ima na 3. mestu 23.

V Lendavi je bilo v dvorani Dvojezične srednje šole v okviru športnih iger tekmovanje v dvoranskem nogometu, na katerem je nastopilo 8 ekip. Zmagala je ekipa Primere iz Lendave, ki je v tekmi za prvo mesto premagala Medobčinsko društvo nogometnih sodnikov Lendava z rezultatom 5:0. V tekmi za tretje mesto je Graničar iz Benice premagal Hungarikum iz Lendave s 3:0.

Na Cvenu je bilo medobčinsko tekmovanje v namiznem tenisu za veterane stare nad 60 let. V moški konkurenci je zmagal Bojan Jagodič, drugi je bil Janko Vargazon in tretji Drago Kozar. V ženski konkurenci je zmagala Sara Vinkovič pred Alenko Belec.

Na prvem letošnjem odprtem šahovskem turnirju v pospešenem šahu je v Murski Soboti zmagal Denis Gjuran s 5. točkami. Drugi je bil Boris Kovač in tretji Jože Gruškovnjak, oba sta zbrala po 3 točke in pol. Četrti je bil Robertino Dobrila Ružič in peti Danilo Hari, oba z dvema točkama.