Šport, 6.2.24

today06.02.2024

Ozadje
AD

Na teniški igriščih v Murski Soboti je zelo živahno že od sobote, ko je 121 igralcev in igralk iz 21 držav začelo s kvalifikacijskimi dvoboji na mladinskem mednarodnem turnirju Murska Sobota open 2024. V ponedeljek so bili že dvoboji prvega kola glavnega turnirja in uradna otvoritev, zaključek turnirja pa bo v soboto 10. februarja s finalom dvojic in posameznikov. Med gosti so udeležence na otvoritvi pozdravili tudi soboški župan Damjan Anželj, direktor turnirja Žiga Starčič in glavna sodnica Ivana Sodnik. Otvoritve se je udeležil tudi direktor Teniške zveze Slovenije Gregor Krušič.

Na državnem prvenstvu za mlade judoiste so v Velenju tudi pomurski judoisti dosegli nekaj dobrih uvrstitev. V kategoriji G – 12 je zmagal Liam Škerlak, tretji mesti sta si priborila v kategoriji G – 2 Aljaž Kovač in v kategoriji G – 4 Gašper Kohek, vsi iz Judo kluba Štorkljice iz Murske Sobote. V dekliški konkurenci je v kategoriji G – 12 Amele Anastazija Žalig iz Judo kluba Klima Tratnjek Beltinci zasedla 3. mesto. Na tej preizkušnji mladih je sodelovalo skupno 184 mladih iz 38 slovenskih klubov.

Mladi judoisti Judo kluba Štorkljice In Judo kluba Klima center Tratnjek Beltinci v Velenju

V Bowling areni v Ljubljani je bilo 6. kolo v 2. slovenski bowling ligi. Lendavčani so nastopili z dvema ekipama. V prvi lendavski ekipi je bil najboljši posameznik Dušan Radakovič, ki je podrl 869 kegljev, drugi za njim pa je bil Marjan Časar z 805. keglji. Skupno je ekipa podrla 3098 kegljev. V drugi lendavski ekipi je Tibor Kőnye podrl 818 kegljev, drugi za njim je bil Rudi Volf, ki je podrl 810 kegljev, njegova ekipa pa skupno 3088 kegljev. Lendavčani so na lestvici trenutno s I. ekipo na 4. in z II. ekipo na 5. mestu.