Šport, 9.2.24

today09.02.2024

V 12. kolu prve slovenske namiznoteniške lige za člane je bil v Puconcih prekmurski derbi med Kemo Murexinom in Muro Sobota. V dvoboju so bili boljši gostje iz Murske Sobote, ki so dvoboj dobili z rezultatom 4:1. Za puconsko ekipo je edino zmago osvojil Tomaž Pelcar, za Muro Soboto pa je bila uspešna dvojica: Mitja Horvat in Bojan Ropoša, dve posamični zmagi je k uspehu soboške ekipe prispeval Gregor Zafoštnik, eno pa Mitja Horvat.

Nogometaši Mure so danes na Fazaneriji pripravili novinarsko konferenco pred nadaljevanjem sezone v 1. slovenski nogometni ligi, kjer jih v nedeljo v Celju čaka tekma 20. kroga proti vodilni ekipi lige. Gosta sta bila trener Vladimir Vermezović in novinec Žiga Laci. Strateg črno belih je povedal, da pričakuje, da bo trdo delo v pripravah dalo rezultate a se hkrati zaveda izjemno težke prve tekme, saj je Celje po njegovih besedah najtežji možen nasprotnik v tem trenutku. Črno-beli v nogometno pomlad vstopajo kot šesta ekipa prvenstva, Celjani pa kot vodilna, z desetimi točkami prednosti pred drugo Olimpijo. Mura veliko pričakuje tudi od zimskih okrepitev:  Aljaža Antolina, Juliena Lamya, Sandija Nuhanovića in Žige Lacija, ki pa v nedeljo še ne bo zaigral. Ob Laciju bo na tribuni tudi Vermezović, ki mora odslužiti prepoved rumenih kartonih.

V drugi prijateljski mednarodni nogometni tekmi reprezentanc U – 17 pod taktirko selektorja Muamerja Vugdaliča sta v Zenici Bosna in Hercegovina in Slovenija igrali 1:1. Za slovensko reprezentanco sta igrala tudi Alin Kumer Čelik iz soboške Mure in Niko Osterc, doma iz Veržeja, član Maribora. Prvo tekmo je reprezentanca Slovenije v Zenici zmagala s 3:0. Slovensko kadetsko reprezentanco v marcu čaka elitni krog kvalifikacij za evropsko skupino ,kjer bodo igrali skupaj s Španijo, Avstrijo in Norveško. Prva tekma jih čaka 20. marca z gostiteljica prvenstva Avstrijo.

Članska ekipa Nafte 1903 je v pripravljalni nogometni tekmi v Lendavi premagala madžarsko tretje ligaško ekipo Budaorš z 2:1. Za Nafto 1903 sta dosegla zadetka: v prvem polčasu Žan Bečiri in v drugem polčasu Niko Zamuda.

V Lendavi so bili uspešni tudi mladi nogometaši Nafte 1903 selekcije U – 19, ki so premagali v pripravljalni nogometni tekmi člansko ekipo Odranec s 4:3. Za Nafto so dosegli zadetke: Anej Horvat, Matic Sotlar, Saša Kocet in Anej Roškar; za Odrance, ki so v prvem polčasu vodili s 3:2, pa so dosegli zadetke: Tomas Vori, Sandi Sukič in Marcel Kranjec.