Šport, 22.2.24

today22.02.2024

V Murski Soboti je bila sinoči na sporedu četrtfinalna tekma slovenskega pokala v odbojki za člane, kjer je Panvita Pomgrad gostila najuspešnejše slovensko moštvo, ljubljanski ACH Volley iz Ljubljane. Do presenečenja ni prišlo, saj so Ljubljančani slavili zmago s 3:0, v nizih na 22, 14 in 17 ter se uvrstili v polfinale slovenskega pokala. Pri Sobočanih, ki jim tokrat igra ni stekla, so bili najuspešnejši Nenad Šormaz s sedmimi ter Stefan Mirković in Vid Suhadolnik s šestimi točkami. Pri gostih sta jih dosegla največ kapetan Nikola Gjorgiev in Jan Pokeršnik, 12.

Na strelišču v Ljubljani je bilo na sporedu 5. kolo mladinske strelske lige. Pomurski strelci so osvojili le eno odličje in to in v kategoriji U – 17, kjer  je ekipa Športno strelskega društva Murska Sobota z zračno puško bila tretja. Med 21-letniki so bili Turniščani četrti, v starostni kategoriji U – 15 pa je Športno strelska ekipa Murske Sobote zasedla 4. mesto. Pomurski strelci bodo imeli v petek in v soboto regijsko prvenstvo, na katerem bo v dveh dneh merilo moči kar 216 strelcev in strelk v vseh starostnih kategorijah.

Murska Sobota tretja pri 17-letnikih

Šahovsko društvo Pomgrad je v društvenih prostorih pripravilo 2. letošnji turnir v pospešenem šahu. Zmagal je Denis Gjuran s 5. točkami sledijo pa Boris Kovač s 3,5, Igor Kos in Majda Kovač s po tremi točkami. Peti je bil Danilo Hari, ki je zbral 2 točki in pol.