Šport, 28.2.24

today28.02.2024

Ozadje
AD

Slovenska ženska članska nogometna reprezentanca je v Španiji na mednarodnem turnirju v tekmi za tretje mesto premagala Filipine z 1:0. Zmagoviti zadetek za slovensko izbrano vrsto je dosegla nekdanja igralka soboškega kluba Lana Golob v 5. minuti srečanja. Za izbrano vrsto so igrale tudi pomurske nogometašice: Mateja Zver, Sara Makovec, Špela Kolbl in v zadnjih desetih minutah tudi Manja Rogan iz Murske Sobote. V tekmi za prvo mesto je Finska po 11-metrovkah premagala Škotsko s 5:4.

Veliko presenečenje so pripravili igralci Kluba malega nogometa Meteorplast Šic bar, ki so v 19. kolu slovenske futsal lige v dvoranskem nogometu v gosteh prvič premagali Dobovec s 3:2. Za Ljutomerčane sta dosegla zadetke: Alen Ruis v 20. in 40. minuti ter Adrian Trstenjak v 36. minuti srečanja. Na lestvici je Dobovec na 2. mestu zbral 48 točk, tretji Ljutomerčani pa imajo 31 točk. Že v petek ob 20.30 bodo v 20. kolu Ljutomerčani gostili vodilno ekipo Silika iz Vrhnike, tekma pa bo izjemoma v dvorani Osnovne šole Ivana Cankarja v Ljutomeru.

Nogometni klub Veržej je v športni dvorani Ivana Cankarja v Ljutomeru pripravil mednarodni turnir v malem nogometu za mlade starostne kategorije U – 11. Nastopilo je kar 20 ekip, zmagala je ekipa Bistrica Polana, ki je bila v finalu boljša od Veržeja. Na tretje mesto so se uvrstile nogometašinje Ženskega nogometnega kluba Aluminij iz Kidričevega. Najboljši vratar na turnirju je bil Niko Gujtman iz Veržeja, največ zadetkov je dosegel Luka Antolič iz ekipe Bistrica Polana, najkoristnejši igralec na turnirju pa je bil Žiga Puhar iz Veržeja.