Šport, 25.3.24

today25.03.2024

Na Otočcu je bilo 33. državo prvenstvo za člane in članice v namiznem tenisu. Med člani posamično se je Mitja Horvat iz Mure Sobote uvrstil na drugo in Tomaž Pelcar iz Keme Murexina na tretje mesto. V moških dvojicah se je Gregor Zafoštnik iz Mure Sobote z Aljažem Godcem iz Interdiskonta uvrstil na tretje mesto, med članicami v dvojicah sta bili tretji Blažka Harkai in Ana Kovačec iz Keme Murexina, v mešanih dvojicah pa sta bila tretja še Damjan Zelko iz Keme Murexina in Tjaša Novak iz Kajuha Slovana.

Namizni tenis, Mitja Horvat (drugi z leve) in Tomaž Pelcar (skrajno desno)

Na 33. državnem strelskem prvenstvu z zračnim orožjem so v Ormožu med 675 strelci iz 62 društev odličja osvojili tudi pomurski strelci. Ekipno z zračno puško v kategoriji U – 21 je moška ekipa Strelskega društva Štefan Kovač iz Turnišča osvojila naslov državnega prvaka, med 17 letniki so bili Turniščani tretji. Med člani so Črenšovci zasedli tretje mesto, med kadeti pa je bilo Športno strelsko društvo Murska Sobota drugo. Posamično v kategoriji U – 21 je bil tretji Patrik Farkaš iz Murske Sobote, Greta Galamboš iz petišovskega Coala je bila tretja v kategoriji U – 17. Med 15 letniki je bil Samuel Gruškovnjak iz Črenšovec tretji, Urška Hari iz Kolomana Flisarja s Tišine prav tako tretja, med 11 letniki pa je bil Naomi Šnurer s Tišine drugi in Zoja Kerčmar iz Črenšovec tretja.

Strelci Štefana Kovača ekipni državni prvaki

Odigran je bil predzadnji krog rednega dela Ženske nogometne lige Triglav Zdravje. Vodilna Mura Nona je prišla do nove, a tesne zmage na gostovanju v Radomljah. Črno bele so imele sicer terensko pobudo, a je gol odločitve padel v 2. polčasu z avtogolom. Po strelu Lee Dolinar je žoga namreč zadela Katarino Gadnik in premagala domačo vratarko. V zadnjem krogu bo Mura Nona v Bratoncih igrala z Dravo – tekma bo v soboto ob 15. uri, Olimpija pa z Radomljami. Nato sledi končnica najboljših štirih moštev, kamor so že uvrščene ekipe: Mura, Olimpija, Ljubljana ter Radomlje.

V zadnjem kolu 3. slovenske kegljaške lige – vzhod za člane je v Mariboru Krilato kolo premagalo Lendavo s 5:3. Za Lendavo so največ kegljev podrli: Uroš Zadravec 544, Milan Čeh 517 ter Boris Tisovic 505 kegljev. Lendava se je ob koncu uvrstila na 3. mesto z 18. točkami.

KK Lendava

V rokometni tekmi za uvrstitev od 5. do 8. mesta v 2. državni ligi je Alples v Železnikih premagal radgonski Arcont z 32:23. Za Arcont so največ zadetkov dosegli: Niko Nevio Perša in Boštjan Šijanec po 7 in Jernej Hedl 3 zadetke.