Šport, 8.4.2024

today08.04.2024

V Trebnjem je bilo državno prvenstvo v kickboksingu v ring disciplinah. Nastopilo je 105 tekmovalcev iz 22 klubov, med njimi so bili uspešni tudi člani Kickboksing kluba Murska Sobota pod taktirko Toma Kološe in Andraža Matoza. V low kicku je med starejšimi mladinkami zmagala v kategoriji do 56 kg Tia Berke in med starejšimi mladinci v kategoriji do 71 kg Luka Pap. Drugo mesto med člani je zasedel Renato Volkar v kategoriji do 63 kg. Volkar je bil drugi še v kategoriji K – 1.

Tekmovalci KBK Murska Sobota

Na Ptuju je bilo mednarodno tekmovanje v judu za mlade judoiste, kjer so med 200 tekmovalci iz petih držav sodelovali tudi pomurski judoisti. Med 12 letniki je zmagal v kategoriji do 46 kg Liam Škerlak, tretji v kategoriji do 32 kg je bil Gašper Kohek, oba iz Judo kluba Štorkljice. V kategoriji do 52 kg se je Anastazija Amelie Žalig iz Judo kluba Klima Tratnjek Beltinci uvrstila na drugo mesto. Med 15 letniki sta bila zmagovalca Nino Šeruga v kategoriji do 50 kg in Zoja Rituper v kategoriji do 40 kg, oba iz Judo kluba Štorkljice. Med 18 letniki je Mitja Litrop v kategoriji do 55 kg iz soboških Štorkljic zasedel drugo mesto. V mlajših kategorijah U – 10 so bili zmagovalci Viktorija Verbai, Špela Talaber in Izak Ficko, vsi iz Judo kluba Moravske Toplice, njihovi tekmovalci pa so zasedli tri prva mesta tudi v kategoriji mladih starostne kategorije U – 8.

JK Murska Sobota

V 2. slovenski nogometni ligi so Beltinčani gostili Dekane in tradicionalno neugodnega nasprotnika strli šele v končnici dvoboja. Za tretjo zmago Beltinec na 11. medsebojnem obračunu z Dekančani je v 83. minuti zadel Jakov Katuša in svojo ekipo približal na štiri točke zaostanka za vodilno Nafto. Za Beltinčani je uspešen teden, saj so se ob Muri uvrstili tudi v polfinale slovenskega nogometnega pokala in ponovili največji uspeh kluba. Nazadnje so bili polfinalisti slovenskega pokala pred skoraj 30-imi leti v sezoni 1994/95.

Na Okroglem je bilo državno prvenstvo v showdownu – namiznem tenisu za slepe in slabovidne. Ekipa Medobčinskega društva slepih in slabovidnih Murska Sobota v postavi Ciril Kavaš, Silva Mlinarič in Dušan Cigüt se je uvrstila na peto mesto. Posamično se je Silva Mlinarič uvrstila na četrto mesto in Dušan Cigüt na deseto.