Šport, 10.4.24

today10.04.2024

Slovenska ženska nogometna reprezentanca je v drugi kvalifikacijski tekmi za nastop na evropskem prvenstvu v Skopju premagala Severno Makedonijo s 5:0. Za slovensko reprezentanco so dosegle zadetke: Kaja Korošec v 24., Mateja Zver v 29., Lara Prašnikar v 56., Nina Kajzba v 84. in Špela Kolbl v 88.minuti. Obe prekmurski igralki nista igrali celotno srečanje. Kapetanka Mateja Zver iz Gornje Bistrice je igrala do 70. minute, Špela Kolbl iz Murske Sobote pa je dobila priložnost za igro od 57. minute naprej. Slovenke bodo igrale tretjo kvalifikacijsko nogometno tekmo v Sloveniji proti Latviji.

Špela Kolbl zadela proti Severni Makedoniji

V uvodni nogometni tekmi 30. kola v prvi slovenski nogometni ligi Telemach je Maribor v Ljudskem vrtu brez gledalcev visoko premagal soboško Muro kar s 5:0. Nogometaši Maribora so zasluženo zmagali, pri Muri pa z izjemo vratarja Klemna Mihelaka kljub petim zadetkom ni nihče izstopal s pozitivno energijo. Za Maribor so dosegli zadetke: El Sudani v 19. in 23. minuti, Marko Božič v 70. ter Arnel Jakupović v 68. in 73. minuti. Jakupović je zdaj s 15. zadetki tudi vodilni strelec prve lige. Naslednjo tekmo bo Mura igrala v nedeljo ob 17.30 v Murski Soboti proti ekipi Kopra.

Selekcija Meteorplast Šic bar U – 15 iz Ljutomera je v futsalu – dvoranskem nogometu, osvojila naslov državnega podprvaka. Trenerja Gregor Frumen in Mario Hošpel sta v finalu igrala dve tekmi z ekipo Slovenskih goric iz Voličine. Prvo tekmo so gostje dobili s 6:3, druga tekma pa se je končala 6:6. Ljutomerčani so osvojili bronasto odličje tudi v starostni kategoriji U – 13.

KMN Meteorplast, selekcija U15

V češkem Krumlovu je bilo mednarodno tekmovanje v badmintonu, na katerem je bila med 130 tekmovalci uspešna tudi Tija Horvat iz lendavske Mladosti. Tija Horvat je v starostni kategoriji U – 17 zasedla tretje mesto v posamični konkurenci in drugo mesto z Ano Pranić iz Hrvaške v igri dvojic. Lendavčani se že pripravljajo za 19. mednarodno tekmo Srebrna žogice Lendave, ki bo v soboto 20. in v nedeljo 21. aprila v Lendavi.

Tija Horvat druga v dvojicah na Češkem

Na 22. mednarodnem polmaratonu v avstrijskem Linzu je med 2523 tekači tekel na 21 km tudi Matej Fujs iz Lemerja, član ekipe SF Team Maratonec. Fujs je v močni mednarodni konkurenci zasedel 21. mesto, v svoji starostni kategoriji pa je bil 8.