Šport, 16.4.24

today16.04.2024

Na mednarodnem teniškem turnirju gluhih športnikov je v Varšavi nastopil tudi Marino Kegl iz Murske Sobote. Kegl je bil drugi nosilec turnirja, na koncu pa se je uvrstil na tretje mesto in osvojil 150 točk ter je trenutno na teniški lestvici gluhih športnikov na drugem mestu. Na turnirju je zmagal Jaroslav Šmedek iz Češke. Zdaj čaka Marino Kegl svoj nastop na mednarodnem teniškem turnirju v Murski Soboti, ki bo na teniških igriščih v Fazaneriji od 9. do 12. maja.

V ponedeljkovi tekmi 19. kola prve slovenske ženske nogometne lige Triglav zdravje sta v Ljubljani Olimpija, ki jo vodi trener Zlatko Gabor – Ziko in Ljubljana igrala 1:1. Za Ljubljano je dosegla izenačujoči zadetek Pucončanka Tjaša Tibaut. Na lestvici lige za naslov prvaka vodi Mura Nona z 49.točkami, Olimpija na drugem mestu ima 41 in Ljubljana na tretjem mestu 37 točk.

Prekmurka Tjaša Tibaut

V Celju je bilo državno prvenstvo v steznem kegljanju za slepe in slabovidne, kjer so člani Medobčinskega društva slepih in slabovidnih Murska Sobota osvojili tri medalje. V kategoriji vida B – 1 je postala državna prvakinja Silva Mlinarič ,ki je podrla 418 kegljev, v kategoriji vida B – 4 je zmagala Jelka Orban, ki je podrla 686 kegljev. V moški konkurenci je v kategoriji vida B – 2 Anton Topolnik podrl 633 kegljev, kar je bilo dovolj za tretje mesto.

Na kegljišču Vikenda v Radencih je bilo upokojensko kvalifikacijsko tekmovanje v kegljanju. Zmagalo je Društvo upokojencev Radenci pred Gornjo Radgono in Lendavo. Posamično je zmagal Vinko Hleb iz Radenec z 292. podrtimi keglji, druga je bila Sonja Tibaut, oba iz Radenec, ki je podrla 270, na tretje mesto se je uvrstil Dušan Radakovič iz Lendave, ki je podrl 262 kegljev. Radenski upokojenci so se uvrstili na finale državnega prvenstva.

V ribniku Podgrad je bila prva letošnja tekma v športnem ribolovu. Med 17. ribiči je zmagal Matjaž Perša iz Gornje Radgone s 16,1 kg ulovljenih rib, drugi je bil Drago Jureš s Tišine s 15,5 kg, tretji David Perkič iz Petanjec s 7,7 kg, četrti Alojz Novak iz Bakovec s 6,7 kg in peti Andrej Novak iz Zbigovec s 6 kg ulovljenih rib. Ribiči so skupno imeli na tehtanju 80 kg ulovljenih rib.