Šport, 20.4.24

today20.04.2024

V uvodni tekmi 26.kola 2. slovenske nogometne lige je  v Beltincih pred 500 gledalci  proti pričakovanju Krka iz Novega mesta premagala Klimo Tratnjek Beltince z 1:0. Zmagoviti zadetek za Krko je dosegel Amir Nadarević v 17. minuti srečanja. Pri Beltincih je tokrat zatajila napadalna vrsta, ki je imela priložnost vsaj za dva zadetka. V preostalih petkovih tekmah sta obe ekipi igrali neodločeno in sicer: Tolmin – Dravinja 1:1  in Triglav Kranj – Rudar Velenje 1:1. Beltinčani tako še naprej ostajajo na drugem mestu s 50. točkami a so zapravili priložnosti, da bi vsaj do konca sobotnih srečanj prevzeli vodilni položaj na lestvici.

Slovenska  dekliška nogometna reprezentanca U – 16 je na razvojnem turnirju UEFE v Sarajevu izgubila prvo tekmo proti Ukrajini s 3:1, ob polčasu je bil izid 1:1. Za slovensko reprezentanco so igrale tudi igrali soboške Mure None: Lana Šernek, Lana Kavaš in Katinka Skaza Pevnik. Slovenija bo v Sarajevu igrala še proti Bosni in Hercegovini in Severni Makedoniji.

V 12. kolu prve avstrijske ženske nogometne lige je St. Pőlten premagal Wacker Insbruck z 8:0. Za St. Pőlten, ki vodi na lestvici  z 32.točkami, je od 58.minute dalje igrala tudi Mateja Zver iz Gornje Bistrice. V 27. kolu prve avstrijske lige za člane je Sturm v Gradcu pred 16.364.gledalci premagal dunajski Rapid z 1:0. Za Sturm,,ki vodi na lestvici s 35.točkami, je igral do 62. minute tudi Tomi Horvat iz Turnišča.

V Gornji Radgoni je bilo pomursko prvenstvo za upokojence v streljanju s serijsko zračno puško. Moštveno je zmagalo Društvo upokojencev Ljutomer s 495.krogi, druga je bila Murska Sobota s 491.krogi in tretja Lendava s 448.krogi. Posamično je zmagal Štefan Balaško iz Murske Sobote s 179.krogi, drugi je bil Jože Šterman in tretji Mladen Kosi, oba iz ljutomerskega društva, ki sta zadela po 171 krogov.  Na finale državnega prvenstva so se uvrstili strelci Ljutomera.

Na Rodosu v Grčiji se je začelo 24. posamično evropsko šahovsko prvenstvo na katerem sodeluje kar 183 šahistk. Za Slovenijo nastopa tudi Ljutomerčanka Barbara Skuhala, ki je v prvem kolu je izgubila proti Marsel Idrinski iz Izraela. Prvenstvo v Grčiji bo trajalo do 29. aprila.