Nedeljske športne novice, 5.5.24

today05.05.2024

Ozadje
AD

V prvi četrtfinalni košarkarski tekmi končnice državnega prvenstva je v Novem mestu Krka premagala LTH Castings iz Škofje Loke z rezultatom 98:74. Za novomeško ekipo je 24 minut igral tudi Niko Bačvič iz Murske Sobote in k zmagi Krke prispeval 8 točk.

V 23. kolu 3.slovenske nogometne lige – vzhod sta v Celju Šampion in Avto Rajh Ljutomer igrala 1:1. Za Celjane je dosegel vodilni zadetek v 20.minuti Marsel Rožič, v izdihljajih tekme, v 93. minuti, pa je za Ljutomerčane izid izenačil Santino Nikolić. Na lestvici so Celjani na 8. mestu s 34. točkami, Ljutomerčani pa jih imajo na 10. mestu 31.

V 28. kolu prve slovenske mladinske nogometne lige je v Lendavi Nafta 1903 prepričljivo premagala velenjski Rudar s 3:0. Za Nafto sta dosegla zadetke: Anej Horvat 2 ter enega Anej Roman Leljak. Na lestvici je Nafta na 14. mestu s 25. točkami, Rudar pa jih ima na 10. mestu 32.

V 25. kolu prve slovenske kadetske nogometne lige je v Radencih Mura premagala Koper s 4:3. Za Muro so dosegli zadetke: Val Bislimaj v 4., Miha Matjašec v 8., Rok Dvojmoč v 21. in Mai Kolbl v 93. minuti srečanja. Za Koper je zadel v 3. minuti Aleksej Šutalo, dvakrat – v 84. in 89. minuti pa je bil strelec iz 11-metrovk Arman Durmiši. Na lestvici je Mura na 7. mestu zbrala 31 in Koper na 8. mestu 30 točk.

V 17. kolu prve slovenske ženske nogometne lige U – 17 sta Krim in Mura Nona igrala 1:1. Za Krim je bila strelka Anamarija Štrubej v 31. in za Muro Nono Nella Gjergjek v 81. minuti srečanja. Žalec je pred domačimi gledalci premagal Goričko Stanjevce s 13:0. Pri Žalcu se je odlikovala Zoja Potočnik s štirimi zadetki. Na lestvici vodi Mura Nona z 41. točkami, Goričko Stanjevci pa ima na 14. mestu eno točko.

V pomurskih nogometnih ligah so v soboto igrali takole: Turnišče – Odranci 2:3, M – Trade Radgona – Grad 1:0, Bakovci – Aqua Ižakovci 6:0, Cankova- Mlinopek Križevci 2:4 , Kema Puconci – Lipa 6:1 in Radenska Slatina – Rakičan 3:0.

Ribiška podružnica Ribiške družine Gornja Radgona je na ribniku Podgrad pripravila tradicionalno 20. ribiško tekmovanje za pokal Evropske unije, na katerem je 11 ribičev ujelo 100 kg rib, kar 9 pa jih ni imelo na tehtanju nobene ribe. Zmagovalec je bil Darko Merčnik – Djuro iz Gornje Radgone z 19 kg rib, drugi je bil Peter Pridigrar iz Maribora s 16 kg, na tretje mesto se je uvrstil Dušan Vogrinčič iz Gornjih Petrovec s 14,7 kg, četrti je bil Blaž Kocbek z 9,9 kg in peti Matjaž Perša z 9 kg ulovljenih rib, oba sta iz Gornje Radgone.

Ob koncu tedna so bili športno aktivni tudi pomurski upokojenci v 16. kolu pomurske lige v vrtnem kegljanju. V moški konkurenci so zmagali Črenšovci, ki so podrli 595 kegljev, posamično pa je Drago Horvat iz Črenšovec podrl 128 kegljev. V ženski konkurenci so prav tako zmagali Črenšovci s 595. keglji, posamično pa je Katarina Vučko iz Črenšovec podrla 127 kegljev.

V Ljubljani je bil z 9. kolom končan enotedenski šahovski festival na katerem je sodelovalo 119 šahistov iz 14 držav med katerimi je bilo tudi sedem velemojstrov. Med pomurskimi šahisti se je najbolje odrezal Dezider Ivanec, ki je bil petimi točkami uvrščen na 45. mesto, Branko Vidič, oba iz lendavske Rokade je bil s štirimi točkami 78., med člani Šahovskega društva Pomgrad pa je Roman Rozman zbral tri točke in pol in bil 90., mladi Noel Čontala je bil s tremi točkami 105. in Bojan Kegl s točko in pol 116-ti.