Šport, 13.5.24

today13.05.2024

V Murski Soboti je bil v nedeljo končan tridnevni mednarodni teniški turnir gluhih na katerem se je odlično odrezal Marino Kegl iz Murske Sobote, ki je nastopil kot edini slovenski reprezentant v močni mednarodni konkurenci. V finalu je bil sicer od Kegla boljši Indijec Prithvi Sekhar, ki je dobil prvi niz s 7:6, drugega pa s 6:0, a je Marino z drugim mestom izboljšal uvrstitev iz lanskega leta, ko je izpadel v polfinalu. Priznanja najboljšim tenisačem je podelil župan Mestne občine Murska Sobota Damjan Anželj.

V ženskem namiznoteniškem polfinalu državnega prvenstva je puconska Kema Murexin še v drugo izgubila proti ravenskemu Interdiskontu in ostala brez tretjega zaporednega finala. Na povratni tekmi so bile Korošice boljše s 4:0 te se v finale uvrstile s skupno zmago 2:0. Pucončanke so zasedle tretje mesto v državi. Poročali smo že, da je ekipa Sobote v drugi tekmi moškega polfinala izgubila proti Savinji s 4:1. Izid je zdaj izenačen 1:1. Za vstop v finale bo odločala tretja tekma, ki bo v sredo 15.5. ob 17. uri v Murski Soboti v dvorani srednješolskega centra.

V 35. kolu prve slovenske nogometne lige Telemach sta Bravo in Mura igrala v Šiški 1:1. Pred 850. gledalci je za Muro zadel Robert Čakš v 51. in za Bravo Rok Maher v 89. minuti srečanja.

V 29. kolu druge slovenske nogometne lige so v Novi Gorici igralci Klime Tratnjek Beltinci premagali finaliste slovenskega pokala Gorico s 3:1. Za Beltinčane so dosegli zadetke: Gašper Černe v 6., Patrik Jug v 79. in Jan Bruno Kralj v 90. minuti. Za Gorico je dosegel zadetek Luka Baruca s 64. minuti. Vodilna ekipa Nafte 1903 razočarala v Dekanih, kjer je bila poražena proti ekipi Jadrana z 2:0. Lendavčani so po zmagi Primorja zdaj padli na drugo mesto.

Na kasaških dirkah v Stožicah so nastopili tudi ljutomerski kasaški vozniki, ki so bili v šestih dirkah dvakrat med zmagovalci. V prvi dirki je zmagal Inox KP na vajetih Uroša Predana, v šesti dirki pa je zmagala Dalia OZT z voznikom Markom Slavičem, oba iz Kasaškega kluba Ljutomer. Naslednje dirke v Sloveniji bodo 26. maja v Komendi.

Marko Slavič

Na kajakaški tekmi slovenskega pokala na divjih vodah v Celju je nastopila tudi ekipa Kajak kanu kluba Mura iz Kroga. Med cicibani je bil tretji Noah Šadl, med mlajšimi deklicami pa se je Ariel Šadl uvrstila prav tako na tretje mesto.