Šport, 14.5.24

today14.05.2024

V odločilni tretji tekmi za obstanek v 1.A italijanski košarkarski ligi je ekipa Faenze iz pokrajine Ravenna, kjer letos nastopa slovenska reprezentantka Tina Cvijanović iz Murske Sobote, premagala ekipo Battipaglije z 81:60 ter si s skupno zmago 2:1 zagotovila obstanek med najboljšimi italijanskimi ekipami. Cvijanovič je v zadnji tekmi sezone igrala 17 minut in dosegla osem točk.

Tina Cvijanovič, Foto Faenzabasketproject

V predzadnjem, 23. kolu prve slovenske ženske nogometne lige Triglav zdravje je v Ljubljani Olimpija nepričakovano z visokim rezultatom 4:0 premagala ekipo Mure Nono, ki je sicer že osvojila 11. naslov državnih prvakinj. Za Olimpijo je dosegla kar tri zadetke Ljutomerčanka Sara Makovec in to v 3., 42. in 81. minuti, četrti zadetek pa je dodala Tara Knego v 85. minuti srečanja. Na lestvici vodi Mura Nona z 58. točkami pred Olimpijo, ki jih ima 50 in Ljubljano, ki je zbrala 41 točk. V petek 17. maja ob 17.uri bo v soboški Fazaneriji Mura Nona igrala zadnjo prvenstveno tekmo proti Ljubljani.

ZNK Olimpija Ljubljana – ZNK Radomlje, 1. Slovenska zenska nogometna liga, Ljubljana, Slovenija, 28.04.2024,

Na mednarodnem tekmovanju v judu v Rimavski Soboti na Slovaškem so med 742. tekmovalci iz 12 držav sodelovali tudi člani Judo kluba Lendava. Med 11 letniki je v kategoriji do 38 kg Brina Podgorelec zasedla tretje mesto, med 15 letniki pa je bil Oto Podgorelec v kategoriji do 66 kg deveti.

V Mariboru je bilo atletsko tekmovanje za pokal Atletske zveze Slovenije za mlajše mladince in mladinke, kjer je nastopilo 531 atletov iz 36 slovenskih klubov. Med sedmimi tekmovalci Atletskega kluba Pomurje je dosegla najboljši izid Klara Janža, ki je v teku na 200 metrov v času 25,15 bila druga, solidna pa je bila še v teku na 100 metrov, kjer je bila v času 12,30 četrta. Med ostalimi atleti je bila najboljša Lara Horvat, ki je v teku na 400 metrov s časom 1.00,59 osvojila osmo mesto.

V 12. kolu mednarodne lige v malem nogometu so igrali takole: Slovenska ves – Gornji Petrovci 1:6. Radovci – Matjaševci 3:2, Srebrni breg Martinje – Šalovci 3:3, tekma Monošter – Tromejnik Kuzma je bila preložena. Na lestvici vodijo Gornji Petrovci z 28. točkami pred Tromejnikom, ki jih ima 24 in Monoštrom, ki je zbral 22 točk.