42. Maraton treh src

today18.05.2024

42. mednarodna tekaška prireditev Maraton treh src z uveljavljenim geslom »Tekmuj sam s seboj« in »Vsak je zmagovalec« je danes v Radence skupno privabila blizu 7000 udeležencev iz 26-ih držav, med katerimi je bilo 4200 tekačev na različnih razdaljah. Pomurski tekači so za razliko od prejšnjih let tokrat ostali brez zmage, še najbližje je bila v ženski konkurenci na 5 km Tjaša Žalig iz Murske Sobote, ki je bila druga, četrta je bila Vesna Hozjan iz Hotize in peta Marina Cör iz Sindikata vzgoje in izobraževanja Pomurja. V moški konkurenci je bil na 5 km dolgi progi tretji Matej Fujs iz Lemerja, četrti pa še en Pomurec Matjaž Rus, ki je nastopil za Atletski klub Ormož. V najdaljši disciplini, na 42. km, so zmage osvojili Kenijci, podobno kot na 21 km, kjer je tek sicer štel tudi za državno prvenstvo. Naslova državnega prvaka sta osvojila Primož Kobe iz novomeške Krke, ki je bil absolutno četrti in Anja Fink iz ljubljanskega Kronosa, ki je zaostala za dvema Kenijkama in osvojila skupno tretje mesto. Andreja Gorčan iz Dobrovnika, članica Atletskega kluba Ormož, je v teku za državno prvenstvo osvojila peto mesto, skupno pa deseto. Popoldanski program 42. Maratona treh src sta zaznamovala še Dobrodelni tek v spomin na Gorazda Giderja ter množični otroški teki Veveričk in Srčkov.

Tjaša Žalig je bila najboljša pomurska tekačica na drugem mestu na 5 km dolgi progi