Šport, 20.5.24

today20.05.2024

Na evropskem pokalu v hokeju na travi v turški Konyi je slovenski prvak, predanovski Triglav, v sobotni prvi tekmi igral proti Concordii iz Hrvaške in dvoboj izgubil s 6:2. Za Triglav sta dosegla zadetka: Domen Godina in Davorin Škrilec. Triglav je utrpel poraz tudi v drugem srečanju, tokrat proti Swansei iz Walesa, prav tako s 6:2. Za Triglav sta dosegla zadetka: Davorin Škrilec in Nejc Potokar. Evropski pokal bo končan z zadnjimi srečanji danes.

Prvenstvo je bilo sklenjeno tudi v 2. slovenski nogometni ligi. V Lendavi je Nafta izgubila proti Dravinji z 0:2, slednja si je tako zagotovila obstanek v ligi. Ker je Primorje igralo 0:0 proti Taboru bi Nafta z zmago osvojila prvo mesto. Zdaj je druga in bo igrala dodatne kvalifikacije za uvrstitev v prvo ligo z Radomljami. Klima Tratnjek Beltinci je premagala ravenski Fužinar s 6:2 in prvenstvo končala na visokem tretjem mestu.

V Lendavi je bil zadnji letošnji odbojkarski turnir v mini odbojki za kategorijo dečkov. Ekipa Panvite Pomgrada je tudi na zadnjem turnirju premagala vse nasprotnike in osvojila pokal za prvo mesto. Letos so bili v tej kategoriji štirje turnirji, soboški odbojkarji pa so bili dvakrat zmagovalci in dvakrat uvrščeni na drugo mesto.

Na Ledavskem jezeru v Kraščih je bilo 2. kolo slovenske lige za posameznike v športnem ribolovu. Prvi dan tekmovanja je v sektorju A zmagal Primož Adanič iz Ribiške družine Pesnica, v sektorju B je bil Prekmurec Davor Božič s ptujske družine sedmi. Drugi dan tekmovanja je v sektorju C zmagal Tadej Panker iz soboške družine, peti je bil Davor Božič.

V Biotermah Mali Nedelji je bilo končano državno šahovsko prvenstvo v elitni ženski šahovski ligi. Naslov prvaka je osvojil Tajfun iz Ljubljane pred mariborsko ekipo Poligrama, obe ekipi pa sta zbrali po 7 točk. Za mariborsko ekipo je igrala tudi Ljutomerčanka Barbara Skuhala.

Pa še prijetna novica iz avstrijskega Gradca. Nogometaši Sturma so v zadnjem kolu prve avstrijske lige premagali celovško Austrio z 2:0 in četrtič v zgodovini kluba osvojili naslov avstrijskega prvaka. Za Sturm je igral tudi nekdanji igralec Mure Tomi Horvat iz Turnišča, ki je v prvenstvu dosegel sedem zadetkov in prispeval šest podaj.