Šport, 21.5.24

today21.05.2024

Slovenski nogometni selektor Matjaž kek je danes razkril razširjeni spisek nogometašev za Evropsko nogometno prvenstvo v Nemčiji, na katerem sta tudi dva prekmurska nogometaša. Ob standardnem Eriku Janži iz Puževec, ki nastopa za poljski Gornik, je na seznamu tudi Tomi Horvat iz Turnišča, ki se je spomladi izkazal z igrami v graškem Šturmu. Selektor Kek je na priprave povabil 30 nogometašev, med njimi tudi nogometaša Maribora Josipa Iličića. Končni spisek za Nemčijo bo štel 26 nogometašev, Kek pa se mora zanj odločiti do 7. junija.

V turškem mestu Konya je bilo končano tridnevno tekmovanje v hokeju na travi za evropski pokal Challenge I. V zadnji tekmi je slovenski prvak, predanovski Triglav, igral proti madžarski ekipi Epotők in še 12 minut pred koncem tekme vodil s 3:2, končnica pa je pripadla madžarski ekipi, ki je zmagala z 8:3 in zasedla 6. mesto. Triglav je zasedel 7. mesto, zadetka na zadnji tekmi pa sta dosegla: Dominik Škrilec 2 ter Gregor Bukvič enega.

Na Muti je potekal drugi letošnji TOP turnir v namiznem tenisu za člane. Najbolje od pomurskih tekmovalcev se je v najkakovostnejši prvi skupini z drugim mestom odrezal Tomaž Pelcar iz puconske Keme Murexina. Njegov klubski soigralec Damjan Zelko je bil četrti.

Od jutri do nedelje 25. maja bo na Portugalskem potekalo 7. evropsko prvenstvo vinarjev v nogometu: »Vino Euro 2024«. Slovenski selektor, Pomurec Robi Fišer je povabil v slovensko reprezentanco vinarjev 23 nogometašev. Na prvenstvu se bodo pomerile reprezentance Nemčije, Italije, Avstrije, Švice , Madžarske, Češke , Portugalske in Slovenije.  V sredo bo uradna otvoritev prvenstva  in žrebanje skupin.

Robi Fišer

Na 42. mednarodnem Maratonu treh src v Radencih  je na najdaljši razdalji 42 km nastopil tudi Boštjan Cipot, član Atletskega kluba Pomurje iz Murske Sobote, ki je med 168 maratonci zasedel 26. mesto, v svoji starostni kategoriji 45 – 49 let pa je bil šesti.

Boštjan Cipot

Na moštvenem atletskem prvenstvu Slovenije za pionirje in pionirke  U – 16 je Aljaž Vebarič zmagal v teku na 300 metrov v času 37,92, drugi pa je bil v teku na 100 metrov v času 11,89. Dorian Murat Lazić, vsi iz Pomurskega atletskega kluba Goričko iz Murske Sobote,  je bil  na 100 metrov v času 12,56 deseti.

Trener Radovan Jokanovič in Aljaž Vebarič

V Ljubljani na tekmi slovenskega pokala v judu na Palijevem memorialu je v starostni kategoriji U – 16  Tia Lukač , članica Judo kluba Murska Sobota, v težnostni kategoriji  do 52 kg  zasedla drugo mesto.