Šport, 6.6.24

today06.06.2024

Od 7. do 12. junija bo slovenska atletska reprezentanca nastopila z 11-imi atletinjami in 12. atleti na evropskem prvenstvu v Rimu. Za slovensko izbrano vrsto bo nastopil tudi Maj Janža, zdaj član ljubljanskega MASS-a, nekdanji član Atletskega kluba Pomurje, ki bo tekel za slovensko reprezentanco v štafetnem teku 4 x 400 metrov.

V prvi kvalifikacijski nogometni tekmi za uvrstitev v 3. slovensko nogometno ligo vzhod je pomurska prvakinja Čarda iz Martjanec v gosteh premagala Zreče s 3:2, čeprav so gostitelji pred 350 gledalci v 35. minuti že vodili z 2:0. V nadaljevanju so nogometaši Čarde zaigrali bolj učinkovito in v 55. minuti iz 11-metrovke izenačili na 2:2, zmagoviti zadetek pa je Čarda dosegla v 78. minuti. Za Čardo sta sicer dosegla zadetke: Blaž Ošlaj v 39. minuti ter Patrik Žekš iz 11 metrovke v 55. minuti ter v 78. minuti; za Zreče sta zadela: Žan Zupanc Terglav v 6. minuti in Rožle Slaček v 35. minuti. Povratna tekma bo v nedeljo 9. junija ob 17.uri v Martjancih. V drugi kvalifikacijski nogometni tekmi je Starše v gosteh premagalo Ormož s 3:0.

Na državnem prvenstvu v badmintonu za mlajše kategorije je v Ljubljani v kategoriji U – 15 osvojila naslov državne prvakinje Naja Horvat iz lendavske Mladosti, ki je bila tudi prvakinja v dekliških dvojicah s Teodoro Milivojevič iz Medvod. V mešanih dvojicah je bila tretja z Maksom Trampužem iz Konexa. Med dvojicami v kategoriji U – 11 sta bila tretja Rok Torma in Samo Zupanić iz Mladosti, v dvojicah kategorije U – 15 je bil Črt Soldat iz Mladosti z Rokom Strelcem iz Kungote tretji.

V Mariboru je bilo 2. kolo slovenske vzhodne lige v vrtnem kegljanju za slepe in slabovidne. Ženska ekipa Medobčinskega društva slepih in slabovidnih Murska Sobota v postavi: Silva Mlinarič, Marija Jurančič in Milica Ivanuša je zasedla prvo mesto. V moški konkurenci je soboška ekipa v postavi: Anton Gomboc, Silvo Voršič in Danilo Kreslin zasedla četrto mesto. V posamični konkurenci je zasedel prvo mesto Dušan Cigüt.