Šport. 8.6.24

today08.06.2024

Selektor slovenske članske nogometne reprezentance Matjaž Kek je na Brdu pri Kranju v petek med 30-erico nogometašev izbral končnih 26, ki bodo sodelovali na evropskem nogometnem prvenstvu v Nemčiji. Med potniki za Nemčijo sta ostala tudi, povsem zasluženo, dva prekmurska nogometaša in sicer Erik Janža iz Puževec, član poljskega Gornika in Tomi Horvat iz Turnišča, član graškega Sturma. Na evropskem prvenstvu bo Slovenija prvo tekmo igrala v nedeljo, 16. junija proti Danski.

V Murski Soboti se je v petek začel tridnevni mednarodni košarkarski turnir za igralce stare do 14 let na katerem sodeluje 8 ekip iz Hrvaške, Madžarske, Avstrije in Slovenije. Prvi dan turnirja je Lotmerk premagal Medžimurje iz Čakovca s 55:32, kranjski Triglav pa je bil boljši od Murske Sobote z rezultatom 85:31. Turnir bo končan v nedeljo, ko bo ob 11. uri v telovadnici osnovne šole I v Murski Soboti tekma za prvo mesto.

Selektorica slovenske mladinske nogometne reprezentance Petra Mikeln je v reprezentanco deklet do 15 let na mini priprave v Kozje povabila tudi dve igralki soboške Mure None: Nello Gjergjek in Tjašo Kranjc. Med rezervami sta še dve igralki iz soboškega kluba Alja Škaper in Tiara Recek.

V Srednji Bistrici je bilo pomursko upokojensko prvenstvo v vrtnem kegljanju za članice, na katerem je sodelovalo kar 15 upokojenskih društev. Moštveno so zmagali Črenšovci pred Puconci in Beltinci. Četrto je bilo Kobilje in peti Šalamenci. Na finale državnega prvenstva so se uvrstile upokojenke Črenšovec. Posamično je zmagala Anica Fartelj s 128 podrtimi keglji pred Darinko Kreslin, ki je podrla 126 in Majdo Molek, ki je podrla 124 kegljev.