Šport, 17.6.24

today17.06.2024

Prekmurska judoistka Leila Mazouzi iz Bakovec, zdaj članica Judo kluba z Dežele Sankaku v Celju, predtem pa Judo kluba Klima Tratnjek Beltinci, je na 10. evropskem pokalu v judu v Podčetrtku osvojila prvo mesto v kategoriji do 63 kg. V velikem finalu je Mazouzi premagala Nemko Charoltte von Leupold. Slovenija je na pokalu osvojila štiri odličja, a od tega samo eno zlato. Na pokalni tekmi je nastopilo 300 judoistov iz 31 držav.

V Lendavi je bilo državno prvenstvo v badmintonu za starostni kategoriji 13 in 17 let, na njem pa je sodelovalo kar 19 tekmovalcev lendavske Mladosti, ki so se odlično odrezali. Naja Horvat je postala državna prvakinja v kategoriji U–13, v mešanih dvojicah je osvojila državni naslov tudi z Maksom Trampužem iz Konexa. Sven Pahor je z Janom Hotkom iz Pišec osvojil drugo mesto med fantovskimi dvojicami U–13, Kaja Utroša in Neža Žitek pa sta bili tretji v dekliških dvojicah V kategoriji U–17 je bila Tija Horvat posamično druga, v dekliških dvojicah pa sta Tija Horvat in Naja Horvat zasedli drugo mesto.

V Ivanjkovcih je Pikado zveza Slovenije pripravila 18. državno prvenstvo v elektronskem pikadu za mlajše kategorije. Med mladinci je zmagal Luka Marinič iz Top Gun Grlave pred Urošem Žalikom iz Vučje vasi in Leonom Bagarijem iz Pikado kluba Friend’s team od Svetega Jurija na Goričkem. Med kadeti je postal državni prvak Blaž Horvat pred Leonom Flegarjem oba iz Pikado kluba Friend’s team, tretji je bil Gregor Hebar iz Pikado kluba Ivanjkovci.

Najboljši mladinci

Najboljši kadeti

Šahovsko društvo Pomgrad iz Murske Sobote je v vaškem domu v Černelavcih pripravilo 4. mednarodni konectedenski šahovski turnir, na katerem je sodelovalo 33 šahistov iz Madžarske in Slovenije. Zmagal je Balazs Takacs iz Šahovskega društva Lendava z 8,5 točkami, drugi je bil Tomislav Gruškovnjak s 7,5 točkami in tretji Denis Gjuran s 6,5 točkami, oba sta člana soboškega Pomgrada. Naslednji mednarodni šahovski turnir bo v nedeljo 30. junija ob reki Muri v Krogu pri brodu.