Šport, 19.6.24

today19.06.2024

V španski Granadi je bilo končano evropsko prvenstvo v parastrelstvu, kjer je za slovensko reprezentanco nastopil tudi Jožef Franc, član Društva paraplegikov Prekmurje in Prlekije. Jožef Franc je na evropskem prvenstvu z zračno puško SH-1 zasedel 14. mesto.

Jožef Franc na EP

V Čepincih na Goričkem je bil sklepni turnir v malem nogometu za ekipe, ki nastopajo v Gorički ligi. V prvem polfinalu so Gornji Petrovci premagali Carioke iz Markovec s 3:1, v drugem pa je Lucova premagala Neradnovce z 2:0. V tekmi za tretje mesto so Carioke premagale Neradnovce s 3:0, v finalu pa je Lucova premagala Gornje Petrovce z 2:1 in osvojila naslov prvaka.

V Šmarjah pri Jelšah je bil »Rokov tek po šmarskh bregih« na katerem je tekla na 11,5 km dolgi progi tudi Andreja Gorčan iz Dobrovnika, zdaj članica Atletskega kluba Ormož. Andreja Gorčan se je uvrstil na 2. mesto, na 14. mesto pa se je uvrstila Anemary Puhan, članica soboške ekipe Borisova bežeča deca.

Andreja Gorčan

V Mariboru je na 23. hitropoteznem šahovskem turnirju Gurman sodelovalo 36 šahistov. Med vse šahisti se je najbolje odrezal Boris Kovač, član soboškega Pomgrada, ki je zbral 8 točk in pol. Na drugo mesto se je uvrstil Igor Ramšak iz Kamnice s 7,5 točkami, tretji pa je bil Tomaž Bajec iz Branika, ki je zbral 7 točk.