28 februarja 2021 Šport

Včeraj sta bili odigrani uvodni tekmi 23. kroga 1. slovenske nogometne lige. Najbolj je bilo zanimivo na večnem derbiju v Mariboru, kjer se je tekma med Mariborom in Olimpijo končala 1:1. Do visoko presenetljive zmage so prišli nogometaši sežanskega Taborja, ki so v gosteh s 3:0 premagali Celje. Današnji program se bo nadaljeval najprej s tekmo nogometašev Mure, ki bodo ob 14.30 gostovali pri ljubljanskem Bravu, ob 16.30 bo tekma Domžale – Gorica, jutri ob 16.00 pa še Aluminij – Koper.

V Lendavi pa sta prekmurska drugoligaša Nafta in Beltinci odigrala medsebojno pripravljalno tekmo v okviru priprav na nadaljevanje sezone v 2. slovenski nogometni ligi in slovenskem pokalu, kjer sta obe ekipi še vedno v igri za nadaljevanje. Tekma se je končala z zmago Nafte s 4:1. Za domačine so zadeli: 2x Stjepan Oštrek in po enkrat Gergő Bolla ter Jaka Bizjak, edini zadetek za Beltinčane pa je za izenačenje na 1:1 dosegel Mateo Verunica.

Na evropskih nogometnih igriščih so bili včeraj na delu trije nogometaši iz pokrajine ob Muri. V 2. nemški Bundesligi je ekipa Würzburger Kickersa Mitje Lotriča z Vaneče gostovala pri Bochumu in izgubila s 3:0. Lotrič je bil zamenjan v začetku drugega polčasa pri izidu 1:0. Na Poljskem je Gornik Erika Janže iz Puževec tokrat doma izgubil z Legio z 2:1. Janža je odigral celo srečanje in prejel rumeni karton. Na Cipru pa sta bila v ekipi Paralimnija znova celotno srečanje oba nekdanja Muraša – Filip Gačevski in Gregor Balažic. Paralimni je bil boljši z 2:1 od NEA Salamisa.

Nogometašice Ženskega nogometnega kluba Nona Pomurje Beltinci se nahajajo na mini pripravah v Medulinu, kjer so odigrale pripravljalno tekmo z prvakinjami Hrvaške, Splitom. Prva tekma se je končala z neodločenih 2:2. Za Beltinčanke sta zadeli Nina Kajzba in Kaja Korošec. Ekipi se bosta danes pomerili še enkrat.

V avstrijskem Zwettlu poteka zaključni turnir letošnje srednjeevropske lige v odbojki. V slovenskem polfinalu je včeraj Merkur Maribor premagal kamniški Calcit s 3:2, odbojkarji ACH Volleya z Urošem Pavlovičem iz Murske Sobota pa so bili s 3:0 boljši od Union Raiffeisen Waldviertla. Ljubljančani, sicer branilci naslova, bodo lovili jubilejno deseto lovoriko v tem tekmovanju, Mariborčani bodo v finalu igrali prvič.

V prvi tekmi osmine finala odbojkarskega državnega prvenstva za članice so odbojkarice Ljutomera doma gostile ekipo Luke Kopra in izgubile s 3:0. Najučinkovitejše pri domačinkah so bile štiri igralke z osmimi točkami: Adela Pintarič, Barbara Petek, Sara Sakovič in Ana Kolmanič.

Z zadnjo tekmo osmine finala pokala Slovenije pa so odbojkarji Radenec poslovili od letošnje sezone. Boljši so bili prvoligaški odbojkarji Hiše na kolesih Triglav iz Kranja, ki so zmagali s 3:1. Radenčani so zmagali tretji niz za 2:1, najučinkovitejši v domači ekipi pa je bil Tomaž Horvat s 13-imi točkami. Kranjčani so se uvrstili v ¼ finale slovenskega pokala, kamor so že uvrščeni tudi soboški odbojkarji Panvite Pomgrada.

V 2. italijanski košarkarski lig A2 – sever so odigrali tekme 21. kroga. V izredno napetem srečanju so Udine, za katere nastopa Tina Cvijanovič iz Murske Sobote z 62:61 izgubile doma proti Milanu. Soboška košarkarica je igrala 31 minut in bila s 13-imi točkami druga strelka svoje ekipe.

Nadaljevalo se je prvenstvo v 1. slovenski košarkarski ligi za članice, kjer sta se pomerili najtrofejneši slovenski ekipi, ljubljanska Ježica in Cinkarna iz Celja. Boljše so bila aktualne prvakinje iz Celja, ki so zmagale 64:54. Pri Celjankah je bila najboljša Blaža Čeh iz Rakičana ki je bila v 33. minutah igre prva strelka svoje ekipe s 14-imi točkami in tremi asistencami.