12 aprila 2021 Šport

Nogometna zveza Slovenija je danes objavila spremenjeni razpored tekmovanja v 1. slovenski nogometni ligi, do katerega je prišlo zaradi začasne zaustavitve nacionalnih športnih tekmovanj in posledično tudi državnega nogometnega prvenstva. Sezona 2020/21 se bo, če bodo vladni ukrepi in epidemiološka slika v državi to nemoteno dovoljevali, namesto predvidenega 19. maja končala 22. maja. Prvenstvo se bo nadaljevalo že jutri, ko se bosta v zaostali tekmi 27. kroga Prve lige Telekom Slovenije v Stožicah pomerila Olimpija in Bravo. Soboška Mura bo prvenstvo nadaljevala v petek, 16. aprila, ko bo v tekmi 28. kroga na domači Fazaneriji ob 19. uri gostila Celje. Krovna zveza bo v kratkem sporočila še spremembo urnika pokalnega tekmovanja, kjer v četrtfinalu nastop čaka tudi lendavsko Nafto proti ljubljanski Olimpiji.

Iz domačih zelenic pa na tuja nogometna igrišča, kjer so včeraj nastopili trije prekmurski nogometaši:

V prvi hrvaški nogometni ligi je na tekmi 28.kroga Osijek, za katerega igra tudi slovenski članski reprezentant Damjan Bohar, gostoval v Koprivnici pri Slavenu in iztržil vsega neodločenih 2:2. Damjan Bohar iz Mačkovec je v igro vstopil v 62. minuti pri izidu 2:1 za Slaven.V 1.grški ligi, kjer prvih šest moštev igra v ligi za prvaka, je AEK v gosteh ugnal Aris s 3:1.  Žiga Laci iz Dobrovnika tokrat ni bil v kadru ekipe. AEK je v grškem prvenstvu trenutno četrti, tri točke za drugouvrščenim Arisom, tretji je PAOK, vodi pa neulovljivi Olympiacos, ki je že osvojil naslov državnega prvaka.V 2. nemški Bundesligi so nogometaši odigrali obračune 28.kroga. Lotričev Würzburger Kickers je igral neodločeno 1:1 proti Nűrnbergu, Mitja Lotrič z Vaneče je za svojo ekipo igral v prvem polčasu.