Dogodki in odmevi

22 aprila 2021 Šport

V sredo so bile odigrane tri preostale nogometne tekme 29. kola v prvi slovenski nogometni ligi. Mura je gostovala v Sežani, kjer je utrpela poraz proti Taboru s 3:1, čeprav je povedla z 1:0 z zadetkom Žana Karničnika. V nadaljevanju je v 49. minuti Dejan Lovrič iz Mure dobil drugi rumeni karton in Sobočani so tekmo končali z desetimi igralci in ostali brez zmage. Vodilna Olimpija je kar s 6:2 premagala Koper. En zadetek za Koper je dosegel tudi nekdanji igralec Mure Dare Vršič, ki je vstopil v igro v drugem polčasu, zadel pa je iz 11-metrovke. V zadnji sredini tekmi je Gorica premagala Bravo s 3:2. Na lestvici vodi Olimpija s 57. točkami pred Mariborom, ki jih ima 50, Mura na tretjem mestu ima 46 točk in ima še dve točki prednosti pred Domžalami, ki so na četrtem mestu. V naslednjem kolu bo Mura v nedeljo ob 17.15 v soboški Fazaneriji, še vedno brez gledalcev, gostila vodilno ekipo Olimpije.

V derbiju prve hrvaške nogometne lige sta v sredo Osijek in zagrebški Dinamo igrala 1:1. Za Osijek je igral do 85. minute tudi Damjan Bohar iz Mačkovec. Na lestvici po nepopolnem 30. kolu vodi Dinamo z 68.točkami pred Osijekom, ki jih ima s tekmo več 66, tretja je Reka z 51. točkami.

V povratni polfinalni ženski košarkarski tekmi državnega prvenstva je Cinkarna Celje v Domžalah še drugič premagala Tosamo Ledito, tokrat z rezultatom 73:52. Na tekmi je v 20. minutah Blaža Čeh iz Rakičana k zmagi prispevala 6 točk. Celjanke bodo igrale prvo finalno tekmo za slovenski naslov predvidoma 30.aprila, po tretji tekmi med Triglavom iz Ježico.

V Murski Soboti je na Osnovni šoli I na mladinskem turnirju 1.odbojkarske lige med štirimi ekipami Panvita Pomgrad na dveh tekmah 2 krat zmagala. Murskosoboški odbojkarji so z 2:1 ugnali ravenski Fužinar in z 2:0 na zadnji tekmi turnirja še Braslovče. Panvita Pomgrad je po rednem delu tekmovanja v 1.mladinski ligi za vodilno Brezovico in drugo uvrščenim kamniškim Calcitom zasedla tretje mesto in se bo na zaključnem turnirju osmerice 22.maja borila za medalje državnega prvenstva.