6 maja 2021 Šport

V soboški Fazaneriji je včeraj na tekmi 32. kroga 1. slovenske nogometne lige Telekom Mura premagala Koper z 2:1, čeprav so Koprčani ob koncu prvega polčasa zadetkom prvega strelca lige Nardina Mulahusejnovića povedli z 1:0. Za preobrat sta z zadetkoma poskrbela povratnik po kazni rdečega kartona Staniša Mandič v 63. in Tomi Horvat v 88. minuti. Na drugi tekmi so Domžale z 2:0 premagale ljubljansko Olimpijo. Slednja ima tako na prvem mestu le še dve točki prednosti pred Mariborom in točko več pred soboško Muro, ki je na tretjem mestu. Mura je prišla do tretje zaporedne zmage, že drugo tekmo v nizu pa zmagala po zaostanku z 1:0.

V 18. kolu 2. slovenske nogometne lige sta v sredo igrali tudi obe pomurski nogometni ekipi. V ligi za naslov prvaka sta Roltek Dob in Nafta 1903 igrala 1:1. Za Nafto 1903 je po vodstvu domačinov dosegel izenačujoči zadetek Vedran Vinko. Na lestvici je Nafta na petem mestu z 32. točkami. V ligi za obstanek med drugoligaši sta Klima Tratnjek Beltinci in Jadran igrala 2:2. Za Beltinčane sta dosegla zadetka: kapetan Patrik Raduha in Luka Verbič. Na lestvici so Beltinčani na 12. mestu z 18.točkami.

Selektorka mlade odbojkarske reprezentance U – 16 Živa Cof je v slovensko reprezentanco za kvalifikacijske tekme za evropsko prvenstvo v Maribor povabila tudi Nino Rakar, članico Odbojkarskega kluba Kema Puconci. Prvo tekmo bo reprezentanca Slovenije igrala danes ob 19. proti Portugalski, jutri proti Avstriji in zadnji dan v soboto ob 19. še proti reprezentanci Turčije.

Rokometaši Pomurja iz Murske Sobote so prekinili tekmovanje v 2. slovenski rokometni ligi. Po informacijah iz kluba je imela igralska ekipa premalo časa za treninge, pa tudi kadrovski osip igralcev za uspešno nadaljevanje v ligi je bil prevelik. Tako bodo v 2. ligi odslej nastopali samo rokometaši Arconta iz Gornje Radgone.

Ribiška družina Gornja Radgona bo imela v soboto med 9. in 19. uro v ribiškem domu v Hrastje Moti volilni občni zbor. Radgonska ribiška družina ima pet podružnic in sicer v Apačah, Gornji Radgoni, Radencih, Svetem Juriju in na Tišini. Doslej sta radgonske ribiče uspešno vodila predsednik Andrej Vreča in tajnik Vlado Drvarič.