7 avgusta 2021 Šport

V uvodni nogometni tekmi 4. kola v prvi slovenski nogometni ligi  Telemach je Bravo v Spodnji Šiški premagalo Celje z 2:1 čeprav so ob polčasu vodili Celjani z 1:0. Za Bravo je dosegel oba zadetka Martin Kramarič prvega v 70. minuti iz igre in drugega v 91. minuti iz 11 metrovke. Za Celjane je dosegel zadetek Tamar Svetlin v 32. minuti. Mura bo igrala tekmo 4. kola v  prvi slovenski ligi v  nedeljo zvečer ob 20.15 v Kidričevem proti Aluminiju.

Bila je odigrana tudi uvodna tekma 2.kola  v 2. slovenski nogometni ligi. V Novem mestu je Triglav iz Kranja, za katerega je do 70. minute igral tudi Dare Vršič iz Segovec  pri Apačah, premagal Krko z 2:1 kar je druga zaporedna zmaga Triglava. Danes ob 17.30 bo v Beltincih ekipa Klime Tratnjek Beltinci gostila Ajdovsko Primorje, jutri ob 20. pa bo v Lendavi tekma: Nafta 1903 – Roltek Dob.

Mladi nogometaši  Nafte 1903  starostne kategorije U – 15 so gostovali v Budimpešti in tam odigrali  prijateljsko tekmo z ekipo Ferencvaroša. Mladi Lendavčani so po vodstvu z 1:0 na koncu bili poraženi z rezultatom 9:1. Za Nafto 1903 je dosegel  zadetek Mario Novak. Selekcija U – 19 lendavske Nafte 1903 pa danes sodeluje na mednarodnem turnirju v Domanšivcu na Hrvaškem kjer sodelujejo tudi Crvena zvezda iz Beograda, Medžimurje iz Čakovca, Lokomotiva iz Zagreba in Sloga iz Čakovca.

Na mednarodnem  atletskem mitingu v Waidghofnu v Avstriji je v teku na 1000 metrov zasedla drugo mesto Urška Martinec, članica Atletskega kluba Pomurje iz Murske Sobote. Martinčeva je tekla v času 2:53,03 kar je izboljšava njenega osebnega rekorda za 14 sekund  in tudi novi  pomurski rekord v tej tekaški disciplini.

Na mednarodni kolesarski dirki Sazka Tour na Češkem je v drugi etapi dolgi 203,4 km Žiga Horvat, doma iz Dankovec  član Adria Mobila iz Novega mesta  zasedel  v absolutni  kategoriji 87. mesto, v svoji kategoriji pa 65. mesto.  Progo dolgo 203,4 km je Žiga Horvat premagal v času 5:14,03.