11 septembra 2021 Šport

V drugem kolu prve slovenske futsal lige v dvoranskem nogometu sta v Ljutomeru,  novinec v ligi,  Meteorplast Šic bar in Športno društvo Mlinše  igrala 2:2, čeprav so igralci Meteorplasta na tekmi že vodili z 2:0 a je bil žal v 35. minuti izključen igralec domače ekipe Aljaž Goznik.  Za Meteorplast sta dosegla zadetka:  Adrijan Trstenjak v 7. in Aljaž Gozdnik v 14. minuti srečanja; za Mlinše pa sta bila strelca: Tim Lipovšek v 15. in Dragan Petrovič v 36. minuti.  V tretjem kolu bodo igralci Meteorplasta v petek 17. septembra gostovali pri ekipi Dobrepolja.

V uvodni tekmi 7.kola  2. slovenske nogometne lige je vodilni Triglav v Kranju pred domačimi gledalci utrpel prvi poraz;  od Triglava je bila boljša ekipa Roltek Doba z 1:0. Zmagoviti zadetek  za Roltek  je dosegel Tristan Ciglar v 80. minuti srečanja. Za Triglav je do 57.minute igral tudi Dare Vršič iz Segovec pri Apačah.   V preostalem petkovem srečanju je Gorica premagala novomeško Krko  z 2:0. Kljub porazu,  na lestvici še naprej vodi Triglav s 16.točkami, Beltinčani so na devetem in Nafta 1903 na 12. mestu.

Prvi dan ekipnega državnega prvenstva v atletiki za člane in članice je v Ljubljani  med tekmovalci Atletskega kluba Pomurje iz Murske Sobote dosegla najboljši izid med članicami v teku na 1500 metrov Urška Martinec, ki je bila tretja z osebnim rekordom 4:36,46. Natalija Pavlinjek je bila v teku na 110 metrov z ovirami deseta v času 16,27 in v teku na 100 metrov 23. v času  13.55. Med člani je Matjaž Rus v teku na 1500 metrov zasedel deseto mesto v času  4:53,1. Atletinje Pomurja so po prvem dnevu prvenstva med 22. ekipami na devetem mestu.

V 5. kolu prve puconske lige v malem nogometu so vodilni Pečarovci  v gosteh premagali Predanovce z 8:1, drugi Sebeborci so bili boljši od  Košarovec s 5:2 tretji Strukovci pa so  v gosteh premagali Izvir iz Gorice z 2:1.  V drugi puconski ligi je vodilna Prosečka vas premagala Kuštanovce s 9:0, drugi Šalame4nci so igrali v gosteh proti Vaneči 0:0 tretji na lestvici Poznanovci pa so utrpeli prvi poraz od Lemerja s 3:1.