5 oktobra 2021 Šport

Na dvodnevni mednarodni kolesarski dirki ob Nežiderskem jezeru v Avstriji so bili uspešni člani Športnega društva Team turbo Tropovci, ki so s tremi kolesarji osvojili dve odličji. V posamični vožnji na čas je na 25 km dolgi progi z 200 metri višinske razlike Dušan Hajdinjak v kategoriji M – 40 zasedel tretje, Dominik Ketiš sedmo in Bernard Omar deveto mesto. V cestni dirki na 125 km dolgi progi z višinsko razliko 600 metrov je bil v kategoriji M – 40 Dušan Hajdinjak tretji, Dominik Ketiš 24., Bernard Omar se je uvrstil na 25. mesto.

V polfinalu mednarodnega teniškega turnirja v Chicagu je Andreja Klepač članica Teniškega kluba Murska Sobota s Hrvatico Darijo Jurak izpadla iz nadaljnjega tekmovanja. V dvoboju s Klepačevo in Jurakovo sta bili boljši Američanki: Caroline Dolehide in Coco Vandeweghe s 6:3 in 6:4 ter se s to zmago v polfinalu uvrstili v finale turnirja ženskih dvojic.

Na atletskem prvenstvu Slovenije za pionirje in pionirke U – 14 v dolgih tekih so bili v Mariboru uspešni člani Pomurskega atletskega kluba Goričko, za katerega so znova uspešni nastopili člani Športnega društva Sloparca iz Beltinec. V teku na 3000 metrov je Val Hajdenkumer v času 11.06,51 zasedel drugo mesto, med pionirkami pa je bila v teku na 2000 metrov Katarina Tikvič v času 7.49,75 tretja. Po državnem prvenstvu je bil v Mariboru še atletski miting. V kategoriji U – 12 je v teku na 600 metrov zmagala z osebnim rekordom Alina Bedernjak v času 2.03,58, tretja v teku na 600 metrov z osebnim rekordom 1:44,17 je bila Katarina Erjavec. V kategoriji U – 16 je bila v teku na 300 metrov tretja Lucija Marija Rengeo v času 44,45. V kategoriji U – 14 je bila Ivana Ferenčak iz Atletskega kluba Pomurje v času 1:50,16 druga.

V nadaljevanju prvenstva v slovenski ligi v hokeju na travi za člane so slovenski podprvaki, igralci Triglava, v Predanovcih premagali Moravske Toplice z 10:0. Za Triglav so dosegli zadetke: Tadej Mikola in Nejc Potokar po 3, Peter Marin 2 ter Domen Dšuban in Tomislav Zrinski po enega.

V 4.kolu pomurske upokojenske lige v vrtnem kegljanju je v moški konkurenci vodilna Murska Sobota premagala Črenšovce z rezultatom 490:486, drugi Beltinci so premagali Kobilje s 509:498, tretji Mačkovci so s 511:507 premagali Bodonce. Posamično je bil najboljši Jože Horvat iz Društva Bodonci – Brezovci – Zenkovci. V ženski konkurenci je v 4. kolu vodilna Murska Sobota premagala Črenšovce s 496:476, tretji Šalamenci so bili boljši od Turnišča s 464:392. Tekma med Puconci in Moravskimi Toplicami je bila preložena. Posamično je bila s 122 keglji najboljša Olga Zavec iz Društva upokojencev Mačkovci.

V 7. kolu Goričke lige v malem nogometu so igrali takole: Dolenci – Lucova 0:6, Domanjševci – Gornji Petrovci 2:4, Hajduk Adrijanci – Pizzerija Kučan Križevci 1:2, Srebrni breg Martinje – Carioke Markovci 5:4, Inter Dolič – Neradnovci 1:9 in Stanjevci – Čepinci 5:0. Na lestvici vodijo Gornji Petrovci z 19.točkami pred Srebrnim bregom iz Martinja s 17.točkami. Na lestvici strelcev vodi Miran Bencik iz Gornjih Petrovec z 19. zadetki.