Domača plošča

10 decembra 2021 Šport

Nogometaši Mure so včeraj na Nizozemskem odigrali svoje zadnje letošnje srečanje v skupinskem delu evropske konferenčne lige proti Vittesseju in izgubili s 3:1. Muraši, ki so nastopili brez poškodovanih Matka Obradovića in Jana Gorenca, so se že v tretji minuti znašli v zaostanku, ko je odbito žogo vratarja Marka Zalokarja v mrežo pospravil Buitink. Nizozemci so v nadaljevanju zadeli še v 35. minuti preko Opende, v 40. minuti pa je zadel še Huisman. Končnih 3:1 je postavil Amadej Maroša v 82. minuti in tako dosegel svoj drugi zadetek v skupinskem delu. Ob tem dodajmo, da se je v 73. minuti po daljši odsotnosti po poškodbi na igrišče vrnil Luka Bobičanec. Sobočani so tako svoje prvo sodelovanje v skupinskem delu katerega izmed evropskih tekmovanj končali z odmevno zmago proti Tottenhamu in petimi porazi ter ob petih doseženih in 14 prejetih golih pristali na četrtem mestu v skupini. Prvo mesto je osvojil francoski Rennes, Vitesse je z desetimi točkami na drugem mestu, a ga od poti v nadaljevanje tekmovanja loči še razplet dvoboja Tottenhama in zmagovalca skupine Rennesa, ki je bil prestavljen.

V hrvaškem Ludbregu so na ciklokros dirki sodelovali mladi člani Kolesarskega kluba Tropovci.  Na dirki je v težavnih vremenskih razmerah v starostni kategoriji do 15 let zmagal Marko Koren, na tretje mesto  se je uvrstil Alen Žitnik. Bor Berlak je bil v  isti kategoriji peti in Denis Lebar sedmi. V kategoriji do 19 let se je Gal Žido uvrstil na sedmo mesto, med starejšimi kolesarji do 35 let starosti pa je bil Nino Bogatin šesti.

Odbojkarice Sobote so včeraj v gosteh odigrale zaostalo tekmo 4. kroga 2. državne odbojkarske lige vzhod protu Kajuhu Šoštanju in v sedmi prvenstveni tekmi prišle do tretje zmage. V napetem obračunu so v Šoštanju po preobratu slavile s 3:2, čeprav so zaostajale v nizih z 0:2. Že danes varovanke trenerje Davorina Čeleša v telovadnici Osnovne šole 2 v Murski Soboti ob 19.30 čaka nova prvenstvena tekma, ko se bodo v 8. krogu pomerile proti KEI iz Šempetra.

V 2. slovenski bowling ligi v Ljubljani je druga ekipa Lendave skupno podrla 3069 kegljev in ob slabši dnevni formi zasedla sedmo mesto. Najboljši posameznik v lendavski ekipi je bil Marjan Kovač z 830-imi podrtimi keglji. Po štirih krogih so Lendavčani trenutno na petem mestu med sedmimi ekipami, v vodstvu je Metropol iz Kranja. Med posamezniki je med deseterico najboljših po štirih krogih Rudi Volf na osmem mestu ter na desetem Marjan Kovač, oba iz lendavskega kluba.