today08.01.2024

Ozadje
AD
AD

V slovaškem mestu Puchov je bilo končano srednjeevropsko prvenstvo v odbojki do 20 let, kjer sta za slovensko reprezentanco nastopala tudi Nik Legen in Urban Rajnar, odbojkarja soboškega prvoligaša Panvite Pomgrada. Slovenija je včeraj v finalu s 3:2 premagala Avstrijo in tako na prvenstvu brez poraza osvojila prvo mesto. V tekmi za zlato medaljo je Nik Legen dosegel šest točk. Z zmago si je Slovenija zagotovila uvrstitev na evropsko prvenstvo, ki ga bosta med 26. avgustom in 7. septembrom skupaj gostili Grčija in Srbija.

V Ljutomeru je bil tudi 14.memorial v futsalu v dvoranskem nogometu v spomin na Franca Škrinjarja. Med 12 povabljenimi ekipami je v finalu Šic bar Ljutomer premagal ekipo Vinogradništva Klobasa s 4:2. V tekmi za 3. mesto je po 6-metrovkah Farmtech premagal ekipo Ogrevanje Zamuda z 2:0. Najboljši strelec turnirja je bil Tadej Žagar s 5. zadetki, vratar Tadej Romih in igralec Marko Brest, vsi iz zmagovalne ekipe Šic bara Ljutomer.

V Murski Soboti je bil 2. turnir 33. državnega prvenstva v dvoranskem hokeju. Med članicami so dekleta Moravskih Toplic,ki so aktualne državne prvakinje premagala Lipovce z 2:1, predanovski Triglav in Lipovci pa sta igrala 4:4. Med člani je aktualni državni prvak Triglav iz Predanovec s I. ekipo premagal Lipovce z 8:0 in Moravske Toplice s 15:0. II. ekipa Moravskih Toplic je premagala II. ekipo Triglava s 6:3. Prvenstvo se bo nadaljevalo s 3. turnirjem v nedeljo 21. januarja v Murski Soboti.

HK Triglav Predanovci

V Ilirski Bistrici je bila prva letošnja tekma za dvoransko lokostrelsko prvenstvo. Lendavčani so osvojili dve zlati odličji. Med člani s tradicionalnim lokom je zmagal Kristijan Horvat, Zvonko Štampar pa je bil zmagovalec z dolgim lokom med člani starimi nad 50 let. Drugo mesto je osvojil Jožef Hozjan z dolgim lokom med člani, blizu odličja s 4. mesto pa je bil Dominik Husar s tradicionalnim lokom.

Na teniških igriščih v Murski Soboti poteka državno prvenstvo v tenisu za igralce stare do 16 let. Predtekmovanja sta se udeležili tudi dve igralke Teniškega kluba Murska Sobota, Ema Zadravec in Eva Babič, ki se nista uspeli uvrstiti na glavni turnir. Zadravec je morala v prvem krogu priznati premoč Tei Zore iz Teniškega kluba Vanganel iz Kopra, Eva Babič pa je dvoboj izgubila brez boja. Turnir v Murski Soboti se bo zaključil s petkovim finalom.